Gmina Kamień otrzymała unijną dotację na termomodernizację budynku Urzędu Miejskiego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i pokryją 75 procent wartości zadania inwestycyjnego.

Umowa na dotację w wysokości ponad 300 tysięcy złotych jest już podpisana. Inwestycja ma być zrealizowana do końca sierpnia. Lada dzień ogłosimy przetarg na wykonawstwo – mówi burmistrz Wojciech Głomski.  Wartość kosztorysowa całego zadania to 434 tysiące złotych. Siedemdziesiąt pięć procent potrzebnych środków to dotacja, a dwadzieścia pięć to środki własne gminy.

Projekt przewiduje docieplenie stropu, wymianę świetlików w dachu, docieplenie ścian styropianem i wykonanie elewacji. Elewacja uzyska nowy kolor, ale także kształt. Przewidziano tu bogatą sztukaterię: kasetony, gzymsy, kolumienki, pilastry itp. Elewacja ma mieć kolor beżu.

Po tym jak władze województwa kujawsko-pomorskiego otrzymały „żółtą kartkę” za kiepskie wykorzystanie unijnych środków ich przeznaczenie nabrało niewiarygodnego przyspieszenia. Gminy otrzymują nawet środki na inwestycje już zrealizowane. Gros tych środków jest przeznaczone właśnie na działania termomodernizacyjne. Taką dotację otrzymał już powiat i gminy Sępólno oraz Więcbork. Dzięki temu budynki użyteczności publicznej będą potrzebowały mniej opału na ich ogrzanie. Zyskają też nowy blask.

Źródło:
Wiadomości Krajeńskie