Balkon dla wielu ludzi jest elementem niezbędnym mieszkania. Zwiększa jego komfort, dodaje uroku, powiększa powierzchnie mieszkania.

 
  
Niestety nie zawsze jest opcja by się balkon pojawił, przyczyny mogą być różne, firma VELUX umożliwiła stworzenie balkonu na poddaszu, czyli miejscu, który z balkonem na pewno się nie kojarzy.
 
Istotnymi cechami tego balkonu, oprócz stosunkowo dużego rozmiaru, są doskonałe parametry izolacyjne, współczynnik przenikania ciepła równy U=1,2 W/m2K. A to dzięki energooszczędnym dwukomorowym szybom oraz wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę. To również bardzo dobre parametry wentylacyjne, ponieważ jest ono wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m3/h.
 
Pierwsza taka propozycja firmy VELUX miała miejsce 25 lat temu i bez przerwalnie cieszy się zainteresowaniem klientów. Konstrukcja okna sprawiała, że po otwarciu przekształcało się w niewielki balkonik z wysuwanymi barierkami.
 
W związku z niemalejącym zainteresowaniem stworzono nową ulepszoną wersję balkonu dachowego. Przede wszystkim jest to wersja poszerzona, wystarczająca by pomieścić dwie osoby. Dzięki powiększonej powierzchni okna, więcej promieni słonecznych dostaje się do wewnątrz pomieszczenia, czyli więcej światła i więcej ciepła i naturalnie lepszy widok.
  
Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio Nowej Generacji będzie miał swoją premierę w kwietniu bieżącego roku.
 
Źródło: Velux
Opracowanie: Stoch Magda