Kiedy mamy do zaaranżowania małą przestrzeń łazienki, a chcemy, by była funkcjonalna i wygodna, dobrym rozwiązaniem będzie bateria umywalkowa z rączką Bidetta.

Z powodzeniem może zastąpić bidet, i spełnić wiele praktycznych funkcji. Firma Oras, która ma w swojej ofercie wiele modeli baterii umywalkowych z rączką Bidetta, podpowiada jak korzystać z jej zalet.

Bateria z rączką Bidetta to wciąż niestandardowe rozwiązanie na rynku. Rączka Bidetta pomaga nie tylko utrzymać higienę osobistą, ale zachować czystość również w łazience, z jej pomocą wygodnie można też napełnić wysokie naczynie. Specjalna rączka Bidetta dostępna jest tylko z odpowiednio skonstruowanymi bateriami jednouchwytowymi lub bezdotykowymi. Ta lekka, zgrabna rączka z małą główką, połączona jest z baterią długim wężem. Jak działa? Uruchamiamy kran, gdy woda zacznie płynąć, przełączamy strumień na Bidettę wygodnym przyciskiem znajdującym się na rączce natrysku. I trzymamy przycisk. Gdy chcemy z powrotem przełączyć strumień wody na kran, zwalniamy przycisk na Bidettcie.

Bidetta, czy bidet?

Bidetta sprawdza się przede wszystkim w małych łazienkach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania bidetu. Z racji tego, że bidet przystosowany jest do siadania przodem i tyłem, należy zostawić sporo wolnej przestrzeni na nogi. Jeśli nie mamy takich warunków, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie dodatkowa rączka z natryskiem. Spełnia podstawowe funkcje bidetu, jak zachowanie higieny osobistej, ale jest wygodniejsza w utrzymaniu czystości. Wystarczy, raz na jakiś czas, przetrzeć rączkę i wąż szmatką, podczas, gdy bidet trzeba myć szczotką i płynem, docierając do trudnodostępnych zakamarków. Wymaga to więcej wysiłku, zabiera czas, i powoduje większe zużycie wody.

Pomaga w domowych czynnościach

Bateria z rączką Bidetta to prawie robot, który we wszystkim nas wyręcza. Sprząta, myje, napełnia, nalewa, płucze. Przede wszystkim rączka ma długi i elastyczny wąż, może więc służyć jako wygodne urządzenie do umycia ubikacji. Można dzięki niej napełnić wysokie wazony, kubełki i wiaderka. Wszyscy doskonale znamy sytuacje, kiedy próbujemy upchnąć pod kran piękny, smukły wazon na kwiaty, a on jest zbyt wysoki. Mając Bidettę wystarczy umieścić wazon w umywalce, i rączką wygodnie nalać wodę do odpowiedniego poziomu.

Niestandardowo

Rączka Bidetta to świetne narzędzie do opłukania wszelkiego rodzaju przedmiotów, np. butów czy zwierząt w okresie jesienno-zimowym, kiedy ulice pokryte są stertami mokrych liści, a potem brudnym śniegiem. Wchodzimy wówczas do domu w butach, których nie da się wyczyścić na wycieraczce. Ich umycie można ułatwić sobie za pomocą rączki Bidetta, i swobodnie opłukać buty nad muszlą klozetową. W ten sposób z powodzeniem też opłuczemy łapki psa po spacerze. 

bideta

źródło: materiały prasowe firmy ORAS