Duże możliwości

Obok urządzeń małej mocy, Dimplex posiada szeroką ofertę pomp ciepła średniej i dużej mocy, które należą do najbardziej wydajnych i ekonomicznych systemów ogrzewania i chłodzenia obiektów, a także przygotowywania ciepłej wody. Cechuje je ogromna wszechstronność, dlatego doskonale sprawdzają się zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach. Projektują je najlepsi specjaliści w dziedzinie pomp ciepła, nie dziwi więc fakt, iż przy użyciu pojedynczego urządzenia potrafią pokryć zapotrzebowanie na ciepło do 130 kW, a w układzie kaskadowym nawet do 1 820 kW!

Rozwiązania techniczne

We wszystkich modelach pomp ciepła Dimplex wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne. Cechuje je ogromna wydajność, która przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Pompy ciepła Dimplex spełniają wymagające oczekiwania dotyczące energooszczędnej instalacji. Oferta jest bogata i gotowa sprostać wygórowanym wymaganiom dotyczącym systemu grzewczego lub grzewczo-chłodzącego.

Jakość

Prawie wszystkie obecnie oferowane pompy ciepła Dimplex posiadają znak „SG-Ready”. Znak ten przyznawany jest przez stowarzyszenie Bundesverband Wärmepumpe e.V. (Federalne Stowarzyszenie Pomp Ciepła w Niemczech). Oznacza on, że układ regulacji pompy ciepła jest już przygotowany do współpracy z inteligentnym systemem zarządzania sieciami elektroenergetycznymi (Smart Grid), wykorzystującymi odnawialne źródła energii.
Firma Dimplex wraz z innymi producentami pomp ciepła uczestniczyła w procesie tworzenia pierwszego wspólnego standardu komunikacji, umożliwiającego wykorzystanie zmiennych taryf energii elektrycznej do zasilania pomp ciepła. Standard ten umożliwia racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej lokalnie nawet w zakresie pojedynczego gospodarstwa domowego.

Dom pod kontrolą

Pompy ciepła Dimplex wyposażone są w innowacyjny system regulacji, który udostępnia dostęp nie tylko do wszystkich wszystkich funkcji instalacji grzewczej, za jego pomocą można nadzorować również instalację chłodzącą, przygotowywania ciepłej wody, a także pracę centralnej instalacji wentylacyjnej Dimplex. Co więcej system jest łatwy w obsłudze, automatyka umożliwia programowanie całej instalacji przy wykorzystaniu zaledwie jednego menu nawigacyjnego. Przy zastosowaniu odpowiedniego rozszerzenia można go również obsługiwać w wygodny sposób np. za pomocą przeglądarki internetowej czy smartfonu.

Dimplex

Po prostu wyższa wydajność