Szybki czas realizacji i dobre parametry izolacyjne to główne cechy prefabrykowanych domów.

Foto: KP Kophaus S.A.

 

Na placu budowy pierwsze pojawiają się fundamenty. Następnie dostarczane są prefabrykowane ściany, stropy oraz elementy dachu. Złożenie elementów w całość zajmuje 2 dni. Pokrycie dachu oraz pozostałe prace trwają od 1 do 2 tygodni. Prace wykończeniowe i podłączenie instalacji zajmuje nie więcej niż 12 tygodni.
Prefabrykowane elementy ścian, stropów, dachów są dostarczane na plac budowy.Następnie gdzie w okresie dwóch dni zostają zmontowane na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej.
Przykrycie budynku dachówką oraz pozostałe prace montażowe trwają przez kolejne 1-2 tygodnie. Z kolei prace instalacyjne oraz wykończeniowe w zależności od standardu wykończenia zajmują nie więcej niż 12 tygodni.
Wykorzystanie prefabrykowanych elementów istotnie skraca czas budowy domu i obniża koszty zatrudnienia ekip monterskich. Elementy prefabrykowane charakteryzują się również dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Wybór takiej metody nie ogranicza w żaden sposób pod kątem doboru koloru elewacji czy typu okien. Oferta na rynku jest bogata. 1 m2 kosztuje około 2 000 złotych.
Źródło: KP Kophaus S.A.