Trwają ostatnie prace ociepleniowe zabytkowych budynków Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej w Krakowie.

Termomodernizacja nie tylko poprawia komfort cieplny, ale również oszczędza energię, ogranicza smog oraz przywraca blask odpowiednio odnowionym elewacjom.

Ocieplenie budynków Politechniki Krakowskiej jest przykładem przeprowadzenia prac remontowych z należytą starannością i troską o zachowanie walorów architektonicznych wiekowych budynków. Termomodernizacja wykonana grafitowym styropianem Termonium  zapewni gmachom bardzo dobrą izolację i w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na ich architektoniczną bryłę. Dodatkowo, na warstwę wierzchniej izolacji, przyklejona zostanie cegła klinkierowa odtwarzająca wygląd budynków sprzed lat, wpisując się w otaczającą przestrzeń i styl sąsiadujących domów.

Od lat w różny sposób promujemy budownictwo energooszczędne i termomodernizację. Jesteśmy orędownikiem mądrego ocieplania zabytkowych kamienic, prowadzonego zgodnie ze sztuką budowlaną, a przede wszystkim z zaleceniami konserwatorów zabytków – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. Ocieplenie gmachów Politechniki Krakowskiej poza ekonomicznym i estetycznym walorem w oczywisty sposób wpłynie również na środowisko naturalne, czyli przyczyni się do ograniczenia smogu. Pamiętajmy, że nieocieplone lub niewłaściwie ocieplone budynki są jednymi  z największych trucicieli atmosfery, przyczyniając się do uciążliwej tzw. niskiej emisji.

Odpowiednie zastosowanie styropianu oraz prowadzone prace dociepleniowe budynków Politechniki to dowód na to, że warto ocieplać zabytkowe budynki przy zachowaniu ich estetycznych walorów i cech sprzed lat.

Docieplenie budynku Politechniki Krakowskiej (Fot. Termo Organika)

Docieplenie budynku Politechniki Krakowskiej (Fot. Termo Organika)

Dokładne wyliczenia potwierdzające pozytywny wpływ termomodernizacji na ochronę środowiska, w tym walkę z niską emisją – smogiem – znajdują się w raporcie ogólnopolskiej kampanii społecznej  „Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu”. Raport dostępny jest na stronie internetowej Termo Organiki.

Źródło: Termo Organika