Najnowsze rozwiązanie dla branży instalacji cieplnych – Climate Smart Cloud. System przeznaczony jest do sterowania, monitorowania i zarządzania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi w ramach jednej lub kilku instalacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Właściwie było to kwestią czasu, by pojawiło się tzw. sterowanie w chmurze systemów klimatyzacyjnych . Rozwiązanie zostało zaprojektowane zarówno z myślą o budynkach komercyjnych, takich jak sklepy, hotele czy biura, jak i budynkach mieszkalnych.
 
Zakres zarządzania?
System przeznaczony jest do sterowania, monitorowania i zarządzania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi w ramach jednej lub kilku instalacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Rozwiązanie wykorzystuje technologie łączności M2M oraz usługi kompatybilne z „Internetem rzeczy” (IoT). Umożliwia ono sterowanie kilkoma systemami klimatyzacyjnymi z poziomu chmury za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera PC z dostępem do Internetu.
 
Jakie korzyści?
Zastosowanie systemu zarządzania przez internet zapewnia optymalizację pracy systemów grzewczo-chłodzących, jego pełną kontrolę, przekłada się nie tylko na oszczędność czasu i kosztów, ale także zapewnia redukcję zużycia energii oraz maksymalną niezawodność systemów. Za pomocą jednego przycisku można sprawdzić dane odnośnie stanu i czasu pracy urządzeń, przewidzieć ich konserwację, jak również porównać wydajność.
 
Dla kogo w szczególności?
Dzięki wykorzystaniu łączności z siecią M2M, przewodową LAN lub WiFi, użytkownik ma pełną kontrolę nad systemami grzewczymi i chłodzącymi z dowolnego miejsca. W związku z tym, iż system jest w pełni skalowalny od jednego do wielu obiektów, oferując kilka poziomów dostępu i administrowania w szczególności sprawdzi się w obiektach komercyjnych. Nie ma znaczenia ile biur posiada firma, czy też w jak wielu miejscach na świecie znajdują się jej filie. Dodatkowo jest zapewniona pełna ochrona danych zlokalizowanych na serwerze dzięki szyfrowaniu i zabezpieczeniu oprogramowania.
  
Źródło: Panasonic
Opracowanie: Stoch Magda