Czy sezon grzewczy zaczyna się u Ciebie w wakacje podczas wrzucania węgla do pomieszczenia przeznaczonego na skład opału? A może wcale się nie kończy… Czy cały rok palisz w kotle żeby przygotować c.w.u.? Czy w zimie twój dom wychładza się szybko, a latem szybko się nagrzewa?

Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedź brzmi TAK, to najwyższy czas na termomodernizację.
Nie obawiaj się kosztów – termomodernizacja nie musi być droga, bo rusza program Czyste Powietrze!

Redakcja Termomodernizacja przeprowadzi Cię przez cały proces ubiegania się o pomoc finansową w ramach programu.

  • Krok po kroku wyjaśnimy jak wypełnić wniosek!
  • Pokażemy opcje wsparcia!
  • Pokażemy rozwiązania, które pomogą Ci zredukować domowe rachunki, poprawić komfort życia i jakość powietrza w Twoim otoczeniu!

Wykorzystaj szansę na dofinansowanie inwestycji, które przyniosą korzyści zarówno dla domowego budżetu, jak i dla zdrowia i komfortu Twojej rodziny.

Sam wybierz, w jakiej formie chcesz zdobywać informacje o programie! Przygotowujemy dla Was na bieżąco:

  • Artykuły instruktażowe
  • Komentarze ekspertów
  • Aktualności z realizacji programu
  • Infografiki
  • Materiały video

Korzystaj w wygodny dla Ciebie sposób!

Program Czyste Powietrze jest dla Ciebie!

W ramach programu zrealizować można takie inwestycje jak kompleksowa termomodernizacja, wymiana źródła ciepła, okien i drzwi, montaż instalacji c.o. i c.w.u., czy montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Program obejmuje też odnawialne źródła energii w tym kolektory słoneczne i fotowoltaikę.

Wysokość dotacji może sięgać do 90% dla tych właścicieli domów, którzy mają najniższe dochody. Możliwa jest również pożyczka na preferencyjnych warunkach na okres 15 lat, uzupełniająca koszty dotacji do 100% wartości inwestycji. Wypełniając wniosek, zainteresowany będzie mógł starać się o wsparcie w formie dotacji lub dotacji oraz pożyczki lub wyłącznie pożyczki.

Termomodernizacja w Polsce potrzebna? Tak! I to bardzo!

Jak podaje GUS, w Polsce jest około 3,6 mln budynków o niskiej efektywności energetycznej. Instytutu Ekonomii Środowiska z Krakowa informuje, że ponad 70 % (3,5 mln) budynków jednorodzinnych w Polsce jest ogrzewanych paliwami stałymi.

Jesteś zainteresowany programem Czyste Powietrze? Odwiedzaj naszą stronę regularnie i sprawdzaj aktualne informacje dotyczące programu, naborów wniosków i szkoleń. Szukaj też praktycznych porad i instrukcji!

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.