Ponad połowa społeczeństwa wyraża poparcie dla rozwoju technologii związanych z energetyką odnawialną. Co się zmienia i w którym kierunku podąży OZE w Polsce – na te pytania oraz wiele innych odpowiedzi udzielać będą specjalni goście zaproszeni do udziału w seminariach targów Greenpower w Poznaniu (26-28.05.2015 r.). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Podczas targów Greenpower i towarzyszących im targów Expopower  prezentowana będzie oferta z zakresu szeroko rozumianego dostarczania energii – zarówno ze źródeł rozproszonych, jak i konwencjonalnych. Uzupełnieniem wiedzy o OZE będą wydarzenia: salon E-Mobility, salon InnoPower, forum „Fotowoltaika dla każdego”, seminarium „Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne” oraz Glob Pełen Energii.
Nowe trendy – nowe ekspozycje 
Debiutem na tegorocznych Expopower i Greenpower będzie przestrzeń specjalna – Salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania E-MOBILITY. Wydarzenie ma szansę stać się impulsem do kształtowania się i rozwoju oferty nowych usług z korzyścią dla odbiorców energii.
Nowym miejscem spotkań świata biznesu, nauki, polityki, mediów i środowisk opiniotwórczych na targach będzie również Salon innowacji w energetyce InnoPower. Wydarzenie dedykowane jest do podmiotów posiadających ofertę naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki, m.in. do polskich szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich.
Edukacyjną misję Salonu InnoPower uzupełnią warsztaty w zakresie pozyskiwania środków na RD3 i program Horyzont 2020, a także poruszające tematy zarządzania własnością intelektualną w konsorcjach, tworzenia konsorcjów i innych podmiotów wspierających RD3.
OZE w opinii ekspertów
Podczas tegorocznych targów Greenpower odbędzie się już III Forum „Fotowoltaika dla każdego”, stanowiące odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. W programie Forum zaplanowano referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych.
Po raz trzeci na targach odbędzie się także konferencja pt. „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne”. Zaproszeni do udziału właściciele gospodarstw agroturystycznych będą mogli uzyskać wiedzę o tym, jak poprawić rentowność gospodarstwa przez zamontowanie np. modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy wskutek zainstalowania małych wiatraków oraz pompy ciepła. Wydarzenia są współorganizowane z redakcją miesięcznika „Czysta Energia”.
Trzecim wydarzeniem na targach Greenpower, poświęconym nowoczesnej technice grzewczej i produkcji energii elektrycznej, będzie Glob Pełen Energii. Wydarzenie współorganizowane z redakcją Globenergia to spotkania z odnawialnymi źródłami energii. W specjalnie wybudowanej czaszy eksperci przybliżą zagadnienia związane z nowoczesną techniką grzewczą, pompami ciepła, fotowoltaiką, zarządzaniem energią oraz tematyką prosumencką. Na uwagę zasługuje szczególnie „20 minut o energetyce”, gdzie redaktorzy przestawiają w telegraficznym skrócie przegląd najważniejszych informacji rynkowych.
Wstęp na ekspozycję oraz na wydarzenia targów Greenpower i Expopower jest bezpłatny (po rejestracji). Więcej informacji na stronie: www.greenpower.mtp.pl 
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.