Dlaczego pompa ciepła, a zwłaszcza powietrzna pompa ciepła Vitocal 060-A to urządzenie niemal magiczne? Bo podczas przygotowywania ciepłej wody użytkowej może również chłodzić powietrze w pomieszczeniu – np. w piwnicy, w garażu, w kotłowni oraz je osuszać – jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach w których przetrzymywane są produkty spożywcze. Wykorzystanie zatem pompy ciepła w takich pomieszczeniach jest wręcz idealne.

 

 
„Mam już kocioł na węgiel lub drewno, ale po sezonie grzewczym jest to niewygodne” Modernizujmy!
 
Wielu gospodarzy domów czy zarządców obiektów nie jest zadowolonych z tego, że w lecie, lub gdy za oknem złota i ciepła polska jesień, by przygotować ciepłą wodę należy rozpalić w piecu oraz dbać o to, by zbiornik się nie wychłodził. Kontakt z drewnem, czy węglem mają przez cały rok, tak jak przez cały rok potrzeba ciepłej wody.
 
Dzięki pompie ciepła Vitocal 060-A ta żmudna i brudna czynność, zabierająca czas i pieniądze zostanie wyeliminowana. Pompa ciepła przygotuje ciepłą wodę za nas. Wszystko za sprawą tego, że zaprojektowano ją w modelu z dwoma wymiennikami ciepła. Co to znaczy? Jeżeli w zimie palimy w kotle, to możemy część tej energii, wykorzystać do podgrzania wody – tak przy okazji. Jeżeli natomiast nie palimy w kotle, ciepła woda jest przygotowywana przez pompę ciepła. Podgrzewany jest ten sam zbiornik, ale z innego, ekologicznego, taniego i wygodnego źródła, bez ingerencji użytkownika. Taka funkcja jest tym bardziej potrzeba, im więcej ciepłej wody potrzeba. Przykładem obiektów, które non stop potrzebują spore ilości ciepłej wody są gospodarstwa agroturystyczne. By goście powracali, w obiekcie oprócz miłej atmosfery, czystego otoczenia i dobrego jedzenia potrzeba jeszcze podstawowych mediów. Co jeszcze – potrzeba też gospodarzy, którzy od tej pory nie muszą spędzać godzin w kotłowni, ale cieszyć się pełnym domem zadowolonych i powracających wczasowiczów.
 
Pompa ciepła Vitocal 060 – nowość dla ciepłej wody w nowych i modernizowanych budynkach
Pompa ciepła Vitocal 060-A to urządzenie służące do efektywnego podgrzewania ciepłej wody. W jej kompaktowej obudowie mieści się obok modułu pompy ciepła również zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 litrów i regulator. Urządzenie to może zostać przeznaczone zarówno do nowo budowanego obiektu, jak i do budynku modernizowanego, czyli takiego, który posiada już najczęściej określony system grzewczy.
 
Źródło: Viessmann