Fasadowe płyty izolacyjne FRONTROCK MAX E, wykonane ze skalnej wełny mineralnej Rockwool, zdobyły prestiżową nagrodę TopBuilder. Jury przedsięwzięcia doceniło cechy i właściwości innowacyjnego produktu firmy Rockwool Polska.

Konkurs TopBuilder ma na celu wyłonienie nowatorskich produktów, które zapewniają bezpieczeństwo i wysoką jakość wznoszonych budynków. W aktualnej, czwartej już edycji przedsięwzięcia nagrodzono głównie rozwiązania spełniające wymagania budownictwa zrównoważonego. Płyty fasadowe FRONTROCK MAX E firmy Rockwool Polska zostały docenione za funkcjonalność, właściwości termiczne i ogniowe

FRONTROCK MAX E to płyty dwugęstościowe ze skalnej wełny mineralnej do izolacji termicznej ścian zewnętrznych. Ich zastosowanie pozwala na redukcję strat energii w budynku, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i lepszy komfort cieplny dla jego mieszkańców. Współczynnik przewodzenia ciepła produktu wynosi tylko λD: 0,036 W/mK. Płyty FRONTROCK MAX E zostały wykonane ze skalnej wełny mineralnej – naturalnego materiału pochodzenia wulkanicznego. Dzięki temu, poza izolacją termiczną, produkt zapewnia skuteczną izolację akustyczną oraz bezpieczeństwo pożarowe. Klasa reakcji produktu na ogień to A1, co oznacza, że jest on niepalny.

Statuetka TopBuilder to uznana w branży nagroda, przyznawana innowacyjnym produktom budowlanym, realizacjom, w których zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania oraz funkcjonalnym usługom IT dla budownictwa. O wyróżnieniu tytułem decyduje Rada Programowa miesięcznika „Builder”, której przewodzi profesor Leonard Runkiewicz. Gala wręczenia nagród odbyła się 6 grudnia, w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Stautekę z rąk przewodniczącego jury odebrał Andrzej Kielar, Prezes Rockwool Polska.

źródło: ROCKWOLL