Budowa nowego budynku parlamentu miała wprowadzić powiew „świeżego powietrza” i stała się wielkim wydarzeniem, tym bardziej, że projekt opracował sam Renzo Piano.

Włoski architekt, laureat Nagrody Pritzkera – najwyższej nagrody przyznawanej architektom, którego w uznaniu zasług, w 2013 r., prezydent Giorgio Napolitano mianował „Dożywotnim Senatorem”, zaprojektował obiekt o zapierającej dech w piersi architekturze, który jednocześnie miał sprostać wymaganiom stawianym budynkom niskoenergetycznym. Opracowano więc zrównoważony system oparty na trzech rewersyjnych gruntowych pompach ciepła Dimplex.

Zakłada on grzanie i chłodzenie jednym systemem oraz wykorzystanie ciepła odpadowego. Od 2014 roku w budynku Parlamentu Malty jest zawsze przyjemnie chłodno bez względu jak bardzo gorąca prowadzona jest tam dyskusja.

gruntowe dimplex

Rewersyjne, gruntowe pompy ciepła Dimplex to doskonałe rozwiązania w zakresie średniej lub dużej mocy, tak aby instalacja grzewcza mogła być wykorzystana do ogrzewania oraz chłodzenia. Oferta obejmuje zarówno uniwersalne modele serii SI 30-75TER+ o mocy 30 lub 75 kW, jak i wysokowydajny model SI 130TUR+ o mocy 130 kW.

Źródło:

dimplex 2551


Zdjęcie główne: Budynek Parlamentu w Valletcie, źródło: Continentaleurope z angielskiej Wikipedii