Kształt, kolor i faktura materiałów wykończeniowych to cechy, które mają niebagatelne znaczenie w aranżacji wnętrz. Architekci coraz większą uwagę przywiązują do wyglądu nie tylko mebli, oświetlenia czy dodatków, ale także… grzejników.

Fot. Stelrad
 
Dostępne w wielu odcieniach i nowoczesnej formie stanowią istotny element udanej stylizacji. Z myślą o wyjątkowych projektach przygotowano serię dekoracyjnych grzejników ściennych. Smukła budowa, efektowny panel czołowy oraz oryginalne barwy powodują, że grzejniki stały się nieodzowny element gustownego, nowoczesnego wnętrza.Remont domu czy mieszkania nie zawsze skupia się wokół zmiany koloru ścian, zakupu nowych mebli czy tkanin dekoracyjnych. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wymianę grzejników nie tylko z uwagi na dostępne na rynku bardziej funkcjonalne modele, ale także fakt, że rozwiązania te zachwycają również nowoczesnym designem.
Stylizacja zgodna z planem
Grzejniki o których mowa charakteryzuje gładki panel czołowy i smukła budowa. Płyta grzejnika została dodatkowo wyposażona w delikatne poziome przetłoczenia. Ten subtelny akcent podkreśla geometryczny kształt. Do dyspozycji projektantów jest szeroka paleta kolorów – od tradycyjnej bieli, poprzez barwy ziemi, aż na ekstrawaganckich odcieniach metalicznych kończąc. Mnogość kolorów powoduje, że zarówno nowoczesne wnętrza urządzone w stylu glamour czy też klasycznie minimalistyczne mogą być wyposażone w takie grzejniki. Wykonane są z zimnowalcowanej blachy specjalnej o jakości wg EN 442-1, z osłonami bocznymi oraz górną pokrywą typu grill. Modele te dostępne są w wielu wymiarach i mocach cieplnych, dzięki czemu mogą one być montowane w małych pomieszczeniach, jak i tych o dużym metrażu. Przeznaczone są do ogrzewania powierzchni mieszkalnych, biurowych, usługowych, użyteczności publicznej oraz innych o normalnej wilgotności. Można je stosować w wodnych pompowych instalacjach centralnego ogrzewania zarówno jedno- jak i dwururowych.
Wertykalna perspektywa
Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem aranżacyjnym są pionowe grzejniki. Pierwszy model posiada idealnie gładki panel dekoracyjny. Z kolei przednia część drugiej propozycji ozdobiona jest delikatnymi pionowymi przetłoczeniami. Prosty design w połączeniu ze smukłą budową grzejnika powodują, że są to idealne rozwiązania do pomieszczeń utrzymanych w klasycznej stylistyce, jak i tych urządzonych w bardziej ekstrawagancki sposób. Do wyboru są naturalne, pastelowe odcienie, jak również bardziej oryginalne żywe barwy lub też te z metalicznym połyskiem. Dopasowanie koloru do stylistyki wnętrza daje nam szerokie możliwości kreacji i w zależności od naszych upodobań grzejnik może być kluczowym elementem wystroju lub też subtelnie wkomponuje się w klimat pomieszczenia. Wymiary grzejnika oraz możliwość pionowego montażu pozwalają na umiejscowienie go w dowolnym miejscu w pokoju, salonie czy gabinecie.
Pomysłowa stylizacja wnętrz musi iść w parze z funkcjonalnością pomieszczenia. Warto zatem wziąć pod uwagę nie tylko modne kolory, oryginalną fakturę materiałów wykończeniowych, ale także poprawne funkcjonowanie urządzeń. Przekonanie to jest szczególnie istotne w przypadku doboru grzejników, które powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale i zadbać o odpowiedni klimat w domowym wnętrzu. Doskonale w tej roli sprawdzą się grzejniki, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów i projektantów.
 
Źródło: Firma Stelrad