Wszystkie najważniejsze targii związane z termomodernizacją i budownictwem w jednym miejscu? Tak, redakcja Termo24.pl przygotwała unikalny przewodnik po zbliżających się targach branżowych. Teraz wszystkie informacje są na wyciągnięcie ręki.

 

 

EFE 2015 – Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle i 4INSULATION 2015 – 2. Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych
Data: 25–26 listopada 2015
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9

targi EFE

Optymalizacja zużycia energii, zagospodarowanie energii odpadowej oraz termomodernizacja obiektów przemysłowych – wiedzę z zakresu tych tematów będzie można zgłębić uczestnicząc w pierwszej edycji Targów EFE. W dobie nacisku na energooszczędność, efektywne gospodarowanie energią to zagadnienie, którego znajomość jest branżowym niezbędnikiem. Poprawa efektywności energetycznej w działaniu przedsiębiorstwa jest ponadto wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu i dbałości o stan środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu.
W ramach biletu wstępu organizator daje możliwość zwiedzania także:

  • 2. Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION 2015
  • 6. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®
  • 6. Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych
  • Pokazów montażu rusztowań i prac wysokościowych

targi 4INSULATION

Zwiększająca się rola izolacji w podnoszeniu efektywności energetycznej zainspirowała organizatorów targów do przygotowania 2. edycji wydarzenia. Bogata oferta firm z szeroko pojętego sektora izolacji, nowe technologie i produkty, informacje związane z wykonawstwem izolacji na najwyższym poziomie – wszystko to oferują targi 4INSULATION. Dodatkowo, podczas targów istnieje możliwość uczestnictwa w 2. Konferencji Naukowo-Technicznej HEAT not LOST, podczas której prelegenci omówią kwestie prawne, projektowe, czy inwestycyjne w aspekcie efektywności energetycznej (konferencja jest odpłatna i wymaga osobnej rejestracji).

Szczegóły: targi.krakow.pl

 

targi BUDMA

BUDMA 2016 – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Data: 2–5 lutego 2016
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ulica Głogowska 14

BUDMA jest miejscem prezentacji najnowszej oferty ponad 1 000 wystawców dla ponad 50 000 zwiedzających, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, miejscem pozyskiwania specjalistycznej wiedzy, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim spotkań biznesowych. Targi BUDMA prezentują szeroką ofertę produktową producentów i dystrybutorów sprzętu oraz materiałów budowlanych z zakresu budownictwa mieszkaniowego, niemieszkaniowego i infrastrukturalnego. Wydarzenie dedykowane jest czterem głównym grupom zwiedzających: przedstawicielom handlu, architektom, wykonawcom oraz inwestorom.
W ramach biletu wstępu organizator daje możliwość zwiedzania także targów KOMINKI.

Szczegóły: budma.pl

 

targi BUD GRYF

BUD-GRYF – 25. Targi Budowlane i ENERGIA – 20. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej
Data: 18–20 marca 2016
Miejsce: Międzynarodowe Targi Szczecińskie, ul. Struga 6-8

Targi BUD-GRYF i ENERGIA to wydarzenia skierowane do firm i osób poszukujących nowych technologii, materiałów i produktów związanych z budownictwem, a także z energią odnawialną i konwencjonalną. Najbliższe edycje związane będą z efektywnym i energooszczędnym budownictwem, zarządzaniem zasobami energetycznymi oraz innowacyjnymi rozwiązaniami budowlanymi. W programie targów znajdują się: część wystawiennicza oraz prezentacja nowości rynkowych, Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, a także 9. Konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”.

Szczegóły: mts.pl

 

targi TARBUD

TARBUD 2016 – Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz
Data: 18–20 marca 2016
Miejsce: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

Targi Budownictwa i Wyposażanie Wnętrz TARBUD to z jednej strony kontynuacja tradycji największych na Dolnym Śląsku spotkań branży budowlanej, z drugiej zaś przestrzeń prezentacji nowatorskich rozwiązań w obszarze wyposażenia wnętrz, projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologicznego i ekonomicznego podejścia do architektury – w roku 2016 odbędzie się już 30. edycja targów. TARBUD to trzy dni prezentacji producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz producentów wyposażenia wnętrz. To także okazja do spotkań z przedstawicielami instytucji finansujących budownictwo, udziału w wykładach i warsztatach.

Szczegóły: tarbud.wroclaw.pl

 

targi GRYF BUD

GRYF-BUD 2016 – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Instalacji oraz wykończenia wnętrz
Data: 26–27 marca 2016
Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze, ul. Gdańska 187

GRYF-BUD od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród specjalistów, handlowców z branży, ale targi te równie chętnie odwiedzają prywatni inwestorzy. Tu również można skorzystać z pomocy doradców, podpowiedzi projektantów i z oferty firm świadczących usługi remontowe oraz budowlane. W 2016 roku odbędzie się już 33. edycja targów. Zakres branżowy obejmuje szeroki wachlarz tematyczny – uczestnicząc w targach będzie można poznać kwestie związane np. z materiałami czy akcesoriami budowlanymi, izolacją, wentylacją i klimatyzacją, a także inteligentnymi budynkami.

Szczegóły: targi-pom.com.pl

 

targi LUBDOM

LUBDOM – Targi Budowlane
Data: 1–3 kwietnia 2016
Miejsce: Centrum Targowo-Wystawiennicze Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11

Motywem przewodnim 36. edycji targów jest przyjazny dla ludzi i środowiska dom energooszczędny. Targi Budowlane LUBDOM skierowane są do: inżynierów budownictwa, architektów, przedstawicieli firm wykonawczych (w tym firm ogólnobudowlanych, remontowych i wykończeniowych, rzemieślników: dekarze, tynkarze, murarze, parkieciarze, glazurnicy, zarządców nieruchomości, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych oraz klientów indywidualnych. Zakres tematyczny targów obejmuje elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, instalacje, systemy wykończeniowe czy doradztwo budowlane i wiele innych.

Szczegóły: lubdom.targi.lublin.pl

 

targi SIBEX

SiBEX 2016 – Targi Budowlane Silesia Building Expo
Data: 1–3 kwietnia 2016
Miejsce: Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec

W kwietniu 2016 odbędzie się już 9. edycja Targów Budowlanych SIBEX. Zakres branżowy targów obejmuje m.in.: stolarkę i materiały budowlane, technika grzewczą, instalacyjną, izolacyjną i wentylacyjną, pokrycia dachowe, projekty, pośrednictwo czy nieruchomości oraz usługi (bankowe, budowlane czy instalacyjne). Dodatkowo organizator postanowił rozszerzyć formułę branżową targów – w zakres branżowy dodane zostało ogrodnictwo (materiały, urządzenia, porady, usługi).

Szczegóły: exposilesia.pl

 

targi DOM

DOM 2016 – XXIII Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz
Data: 8–10 kwietnia 2016
Miejsce: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1

Targi DOM 2016 jest to miejsce, w którym można zapoznać się z pełną ofertą firm z branży budowlanej. W ubiegłym roku targi odwiedziło aż 300 wystawców i około 20 000 zwiedzających. Organizatorzy targów wychodzą naprzeciw aktualnym potrzebom rynku – podczas kilku poprzednich edycji uruchomiony został punkt, w którym każdy mógł uzyskać odpowiedź ekspertów na pytania dotyczące m.in. korzyści budowy domu energooszczędnego lub zakupu mieszkania, kosztów wyboru technologii energooszczędnych w porównaniu z tradycyjnymi, programu dopłat do kredytów oraz szczegółowych rozwiązań i technologii energooszczędnych.

Szczegóły: targikielce.pl

Opracowała: Ewelina Podlewska