Innowacyjny kocioł od Immergas

Jako producent, Immergas istnieje już ponad 50 lat. Jego filie znajdują się w czterdziestu krajach, z czego 9 oddziałów leży w Europie. Firma została odznaczona w 2017 Laurem Klienta w dziedzinie systemów grzewczych.

Jakiś czas temu miała miejsce premiera ich nowego kotła grzewczego typu B1. Model NIKE STAR 24 łączy w sobie estetykę, ergonomię i wysokie osiągi. Solidne wykonanie z materiałów odpornych na korozję zapewnia długą żywotność. Jednocześnie kocioł jest w stanie samodzielnie dokonywać diagnostyki pracy. W praktyce oznacza to, że urządzenie poinformuje nas o wszelkich problemach, nie dopuszczając do poważniejszych uszkodzeń. Ewentualne naprawy wykonywane są przez serwis z aktualnymi uprawnieniami Immergas  – producent daje nam aż trzyletnią gwarancję na swój produkt.

W dzisiejszych czasach ważna jest energooszczędność. Kocioł Nike Star 24 został umieszczony w klasie energetycznej C (ogrzewanie) oraz B (dostarczanie ciepłej wody użytkowej). Kocioł wyposażony jest w jeden miedziany wymiennik bitermiczny, którego konstrukcja pozwala obsłużyć zarówno obieg centralnego ogrzewania jak i c.w.u.

Te wyniki kwalifikują go w czołówce branży. Stosowanie technologii przyjaznej środowisku to nie tylko świadome korzystanie z jego walorów, ale też oszczędności – im wyższa klasa energetyczna, tym mniej paliwa zużyjemy do ogrzania określonej ilości wody lub konkretnego pomieszczenia.

Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób przyjazny dla konsumenta. Posiada intuicyjny panel sterowania, za pomocą którego możemy monitorować parametry jego pracy, jak i ustawiać wybrane przez nas tryby działania. W prosty sposób pozwala to na zarządzanie systemem grzewczym budynku.

Jednocześnie kocioł zaoferuje nam do 24 kW mocy grzewczej.

Taka jednostka spokojnie wystarczy do utrzymania komfortu cieplnego nawet w dużych domach tkz. „starego budownictwa”, czyli słabo ocieplonych. W teorii, najlepsza efektywność pracy kotłów tradycyjnych umieszcza się w pobliżu mocy nominalnej – nowy produkt Immergas będzie więc świetnym rozwiązaniem tam, gdzie potrzebujemy naprawdę mocnego źródła ciepła.

Warto też wspomnieć o niewielkich wymiarach. Kocioł ma jedynie 80 cm wysokości i zajmuje powierzchnie… 0,1 metra kwadratowego. Jego głębokość to zaledwie 24 cm – rozwiązanie świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach oraz budynkach, gdzie nie ma wydzielonej kotłowni. Jednocześnie małe wymiary i niska waga sprzyjają prostej instalacji.

Jak wspomina producent, wśród pozostałych zalet znajduje się też :

  • obecność dwóch niezależnych sond obiegu c.o. i c.w.u.
  • obecność systemu zapobiegającego zamarzaniu,
  • system antyblokady pompy,
  • funkcja wybiegu pompy,
  • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu,
  • zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem temperatury,
  • zabezpieczenie przed zanikiem ciągu kominowego,
  • by-pass automatyczny,
  • naczynie ekspansyjne 6l, zawór bezpieczeństwa 3 bar, manometr kotła,
  • możliwość podłączenia cyfrowego sterownika pokojowego lub termostatu pokojowego.

Podsumowując, opisywany kocioł marki Immergas to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą efektywnie i ekonomiczne ogrzać wnętrze budynku, a jednocześnie cenią prostotę sterowania i estetyczny wygląd.

Redakcja Termomodernizacja