Władze miejskie Jaworzna postanowiły zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Jednym z najważniejszych działań w tym zakresie były negocjacje z Grupą Enion cen energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Miasto wynegocjowało korzystniejsze stawki niż w obowiązujących taryfach energii elektrycznej.  Uzyskane obniżki wynoszą od 10 do 16 procent. Nowa oferta przedłożona przez Grupę Enion jest jednolita dla całego roku 2010, a przewidywana skala oszczędności może wynieść ok. 190 tysięcy złotych.

Ponadto w ramach programu „Promocja dla biznesu”, zainicjowanego przez Grupę Tauron Polska Energia, miasto uzyskało obniżkę kosztów zasilania budynków administrowanych przez gminę. Miasto brało także udział w kampanii Ministerstwa Gospodarki pod nazwą: „Czas na oszczędzanie energii”. W grudniu ubiegłego roku zostało przygotowane i przesłane do ministerstwa kompletne opracowanie z zakresu racjonalnego wykorzystania energii na terenie Jaworzna.

Finalnym efektem udziału w projekcie było przyznanie miastu nagrody w postaci żarówek energooszczędnych, które zostały już zamontowane w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Długoszynie i Przedszkolu Miejskim nr 6 na Osiedlu Stałym. Wartość nagrody to 2400 zł.

Źródło: Portal Trybuny Górniczej- www.gornictwo.nettg.pl