Co z punktu widzenia właściciela łączy budynki hotelowe i handlowe? Po głębszym przemyśleniu możemy stwierdzić iż w obu przypadkach chcemy, by klient pozostał u nas jak najdłużej i często do nas wracał. Obok profesjonalnie przygotowanej oferty, należy zadbać również o odpowiedni klimat w pomieszczeniach.

Dla właściciela hotelu jest to oczywiste – gość zimą nie może marznąć, a latem powinien móc schronić się przed upałem. Komfortowy pobyt to zadowolony klient, który być może poleci nas znajomym lub napisze pozytywny komentarz w porównywarce internetowej.

Co do przestrzeni handlowej – zadajmy sobie jedno pytanie – chętniej zajrzymy do sklepu w którym zmarzniemy, czy do takiego gdzie będziemy czuć się komfortowo? Odpowiedź wydaje się prosta.

Nie mniejszą rolę, niż komfort klienta, odgrywa zadowolenie personelu. To przecież załoga firmy bez przerwy przebywa w jej budynku. Warto więc zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach administracyjnych i biurach, gdyż praca w komfortowych warunkach sprzyja pozytywnemu podejściu do klienta.

Wspólnym mianownikiem dla ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń hotelowych, biurowych, handlowych czy nawet produkcyjnych, jest konieczność zapewnienia pełnej kontroli. Po co ogrzewać pomieszczenie aktualnie nieużywane? Dynamikę i kontrolę zapewnia system powietrzny, a grzanie i chłodzenie – klimakonwektor.

Klimakonwektor Venkon – po pierwsze jakość

Urządzenia firmy Kampmann cechują się wysoką jakością wykonania. Konwektor zbudowany jest ze sprawdzonego połączenia miedzi i aluminium, zapewniającego optymalny przepływ powietrza zarówno w trybie ogrzewania jak i chłodzenia. Klimakonwektor może zostać wyposażony w wentylator AC lub EC. Typ AC został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić jak największą redukcję hałasu. Pozwala to na zastosowanie klimakonwektora Venkon nawet w pomieszczeniach sypialnych. Jest to więc ciekawe rozwiązanie dla hotelarzy. Wersja EC jest dodatkowo energooszczędna. Wyposażono ją bowiem w inteligentne zarządzanie silnikiem, które w zależności od potrzeb dobiera obroty wentylatora do aktualnego zapotrzebowania. W ten sposób nie tylko utrzymujemy komfort, ale także oszczędzamy energię w momencie gdy praca z pełną mocą jest zbędna. Ponadto redukujemy hałas do możliwego minimum. Oba rozwiązania – AC i EC – zapewniają wymaganą wydajność powietrza urządzenia.

System regulacji może być zabudowany w urządzeniu – otrzymujemy więc okablowanie gotowe do połączenia ze sterowaniem.

klimakonwektor

Po drugie – komfort obsługi

Minimalizacja hałasu jest wyznacznikiem komfortu pobytu w pomieszczeniu z zainstalowanym klimakonwektorem. Nie mniej istotnym czynnikiem jest komfort obsługi samego urządzenia. Pod tym względem firma Kampmann wychodzi naprzeciw wymaganiom klientów.

Regulacja elektromechaniczna to termostat pokojowy w wersji natynkowej. Otrzymujemy możliwość 3 stopniowej regulacji obrotów wentylatora lub ustawień automatycznych. Istnieje oczywiście możliwość przełączania funkcji ogrzewania i chłodzenia. Pamiętajmy, że jeśli chcemy mieć możliwość zmiany tej funkcji w dowolnym momencie, należy zastosować wersję 4-rurową urządzenia. W konfiguracji 2-rurowej zmianę ogrzewanie-chłodzenie możemy wykonywać sezonowo.

Drugą opcję jest termostat podtynkowy, z wbudowanym czujnikiem temperatury pomieszczenia. Urządzenie wyposażone jest w podświetlany wyświetlacz.

Kompleksowym rozwiązaniem w tym zakresie jest system automatyki pomieszczenia KaControl, który pozwala zintegrować wszystkie urządzenia firmy Kampmann i kontrolować pracę systemu grzewczego z intuicyjnego panelu pokojowego. Wyposażono go w duży, podświetlany wyświetlacz oraz zintegrowany czujnik temperatury. Obok konfiguracji parametrów pracy ogrzewania i wentylatorów, pozwala również na ustalanie programów czasowych.

Po trzecie – wygoda instalacji i konserwacji

Kompaktowa budowa klimakonwektora Venkon pozwala na łatwy montaż. Dostępne są wersje ścienne, sufitowe, podokienne oraz wolnostojące w 7 wielkościach. Pozwala to na idealne dopasowanie lokalizacji urządzenia do potrzeb. Istnieje możliwość podłączenia świeżego powietrza.

Aby dodatkowo ułatwić pracę, klimakonwektor wyposażono w zabezpieczenie przed przekręceniem przyłącza ogrzewania. Zapobiega to uszkodzeniom podczas montażu zaworów. Wysokiej klasy filtry są łatwo dostępne, aby ułatwić konserwację urządzenia. Podobnie z wanną kondensatu.

klimakonwektor

Venkon EC – zasysanie powietrza przez szczeliny

Po czwarte – dobór, akcesoria i opcje dodatkowe

Firma Kampmann stawia na indywidualną współpracę z klientem. Oferuje doradztwo na miejscu, pomoc w doborze, a także szerokie wsparcie w projektowaniu i instruktaż obsługi. Dostępne rozwiązania systemowe są dopasowywane wedle życzenia klienta. Obok parametrów, możemy również wybrać obudowę w jednym z popularnych odcieni palety RAL, a także zamontować dyskretne szczeliny wlotowe.

Po inwestycji współpraca się nie kończy – firma oferuje profesjonalne i kompletne wsparcie serwisowe oraz części zamienne.

Dobry klimakonwektor, czyli?

Jak wspomniano, najważniejsze są oczywiście jakość wykonania i komfort obsługi. Dla inwestora, zwłaszcza posiadającego duże powierzchnie, bardzo istotna jest również kompleksowa współpraca z firmą, aby dopasować dostępne rozwiązania idealnie pod wykorzystywany budynek. Oczywiście niezbędny jest dostęp do profesjonalnego serwisu.

Kampmann

Najlepsze rozwiązania. Najlepsze wsparcie.