Danfoss wprowadził na rynek rozwiązanie pozwalające kontrolować i oszczędzać zużycie energii w domu – Danfoss Link.

Rozwiązanie zostało zaprojektowany tak, by bezprzewodowo łączyć wszystkie elementy systemu ogrzewania, a jednocześnie daje możliwość indywidualnego dostosowania temperatury. Bezprzewodowa technologia pozwala na dostosowanie temperatury w każdym pomieszczeniu z jednego miejsca w domu.

System składa się z panelu centralnego, który kontroluje termostaty pokojowe, grzejnikowe living connect®, a nawet bezprzewodowe przekaźniki elektryczne w całym domu. Oznacza to, że przy pomocy dotykowego panelu możliwa jest centralna regulacja temperatury we wszystkich pomieszczeniach z jednego punktu w domu oraz sterowanie innymi urządzeniami elektrycznymi działającymi na zasadzie funkcji włącz/wyłącz.
Teraz możliwe jest połączenie różnych systemów ogrzewania i utrzymanie komfortu cieplnego. W łatwy sposób można kontrolować ogrzewanie grzejnikami, wodne i elektryczne ogrzewanie podłogowe oraz pompę ciepła, z jednego miejsca.

Cechy charakterystyczne produktu:

– centralnie sterowanie systemem grzewczym w całym domu

– łatwe w obsłudze menu

– kolorowy panel dotykowy

– proste i eleganckie wzornictwo

– tygodniowe programy ogrzewania

– tryb wakacyjny

– tryb komfortowy

– ochrona przeciwzamrożeniowa

– sterowanie dodatkowymi urządzeniami w trybie

– włącz/wyłącz

– asystent pomocy

– spersonalizowane ustawienia

 


Dzięki omawianemu produktowi możliwe jest sterowanie ogrzewaniem całego domu z jednego miejsca. Użytkownik nie musi myśleć o ustawianiu temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Danfoss Link może sterować wszystkimi elementami systemu ogrzewania całego domu za pomocą jednego urządzenia, jednym dotykiem na ekranie.

 Dzięki fabrycznie zainstalowanym programom, które również dają duże możliwości dostosowania ich do potrzeb użytkowników obsługa jest intuicyjna i dzięki temu jeszcze prostsza. Użytkownik może dostosować temperaturę lub zaplanować tygodniowy harmonogram ogrzewania. Inteligentny panel dotykowy jest przyjazny dla użytkownika i przeprowadzi przez każdy etap procesu programowania. W razie potrzeby intuicyjny asystent pomocy wyjaśni każdy element wyświetlany na ekranie panelu.

 Danfoss Link został zaprojektowany tak, aby można było w przyszłości dodawać więcej urządzeń do systemu. Jest to przydatne, gdy użytkownik chce zainstalować dodatkowe termostaty w innych pokojach lub sterować dodatkowymi urządzeniami.
Centralne sterowanie ogrzewaniem powoduje oszczędność energii, gdyż np. w łatwy sposób redukuje temperaturę w nocy. Obniżenie temperatury następuje również we wszystkich pomieszczeniach, gdy wyjeżdżamy np. w czasie ferii, ale również podczas krótszych nieobecności. Funkcja otwartego okna pozwala również na oszczędność energii. System chwilowo wyłączy ogrzewanie, kiedy wyczuje znaczący spadek temperatury charakterystyczny dla wietrzenia.

Źródło: Danfoss