Kolejna wielka impreza sportowa rozegrana zostanie w Polsce – tym razem gościć będziemy siatkarzy, którzy powalczą o Mistrzostwo Świata. Wśród miast – gospodarzy znalazł się Kraków, w którym w ostatnim czasie specjalnie na tę imprezę zbudowano halę sportową. Realizacja Kraków Areny w Czyżynach była wyzwaniem dla wykonawców, jak i dostawców materiałów na plac budowy. 

Współdziałanie tych podmiotów było gwarancją wykonania projektu. Swój udział w sukcesie miała również firma Baumit, która dostarczyła produkty do wykończenia elewacji hali. Projekt hali sportowo-widowiskowej Kraków Arena w Czyżynach został przygotowany przez konsorcjum firm Perbo-Projekt Sp. z o.o. z Krakowa i Modern Construction Systems Sp. z o.o. z Poznania. Bryła budynku ma niezwykle oryginalny, opływowy kształt i stanowi połączenie nowoczesnej koncepcji architektonicznej z funkcjonalnością, jaką musi spełnić tego rodzaju obiekt. Kopuła hali została pokryta ekranami LED, umożliwiającymi wyświetlanie filmów, obrazów i grafiki.
 
Kompleks Kraków Arena składa się z dwóch hal – mniejszej, treningowej oraz większej, głównej, w której mogą być rozgrywane zawody o charakterze krajowym i międzynarodowym, jak również imprezy kulturalne, koncerty muzyczne oraz widowiska teatralne. Dobrze zaaranżowana przestrzeń sportowa i sceniczna, połączona z systemami oświetlenia i nagłośnienia pozwala organizować w hali targi i spotkania kongresowe.
 
 
Kraków Arena została wyposażona w 15 000 miejsc siedzących, a w przypadku imprez masowych do obiektu może wejść nawet 18 000 widzów. Inwestycja realizowana jest od maja 2011 roku, a wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm: Mostostal Warszawa S.A. (Lider) i Acciona Infraestructuras S.A., Asseco Poland S.A. i Mostostal Puławy S.A. Produkty do wykończenia fasady dostarczyła firma Baumit.
 
 
„Hala sportowo-widowiskowa Kraków Arena w Czyżynach jest nowoczesnym obiektem, który będzie nie tylko areną wrześniowych Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn, ale mogą tam być organizowane masowe imprezy kulturalne. Realizacja tego rodzaju budowy to wyzwanie nie tylko dla architekta, a następnie dla wykonawcy, ale również dla dostawców materiałów budowlanych. Naszym zadaniem podczas realizacji tego projektu były dostawy spełniające oczekiwania wykonawcy co do jakości materiałów, ich terminowość oraz fachowe doradztwo co do wyboru odpowiednich rozwiązań. Kompleksowa obsługa spowodowała, że inwestycja została zrealizowana z sukcesem. Współpraca przy hali w Czyżynach pokazuje, że firma Baumit to rzetelny partner i budowa nawet tak dużego obiektu zakończona została sukcesem.” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.
 
Źródło: Firma Baumit