Projektowanie form użytkowych to nie lada wyzwanie – pogodzenie trendów, indywidualnych gustów konsumentów i dobrej funkcjonalności wymaga wiedzy i pomysłowości. Oddając swój dom w ręce profesjonalistów, możemy mieć pewność, że aranżacja będzie idealna. Dziś jednak nie musimy ograniczać się do korzystania z gotowych rozwiązań. Swobodnie czerpiąc z trendów, możemy pokusić się o oryginalny element wystroju wnętrza, na przykład autorski nadruk na drzwiach, który doda aranżacji tzw. pazura.

drzwi 2
Fot. Firma VOX
Wnętrza wyglądające jak na zdjęciach w katalogu, choć estetyczne i dobrze skomponowane, nie mają czegoś najważniejszego: indywidualnego rysu osobowości ich właściciela. Tymczasem bywa, że jeden charakterystyczny element wystarczy, by wnętrze – stało się domem. Dobrze dobrany designerski mebel lub cenne dzieło sztuki na ścianie to niemal stuprocentowa gwarancja sukcesu, nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na taki wydatek. Jak zatem w łatwy sposób nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter?
Sztuka we wnętrzu: nadruk na drzwiach
Na rynku dostępny jest od niedawna innowacyjny produkt: wykończone w technologii trwałego druku cyfrowego drzwi, na których można umieścić wszystko, co podpowiada nam wyobraźnia. Drzwi z kolekcji Pasja tworzenia to propozycja dla kreatywnych inwestorów, którzy mają ochotę pobawić się w projektantów, a także dla tych, którzy w celu stworzenia oryginalnej aranżacji wolą czerpać z pomysłów profesjonalistów.
Aranżacje drzwi: co proponują nam projektanci
Ciekawy nadruk na drzwiach może zastąpić inne elementy dekoracyjne, jak tapeta czy obraz lub zgrabnie je uzupełnić. Projektanci drzwi Pasja tworzenia wykorzystali najsilniejsze trendy we wnętrzach, tworząc galerię świeżych inspiracji.
Obowiązująca we wnętrzach kolorystyka w sezonie 2014/2015 to: różowy, żółty, turkusowy. Modele proponowane przez projektantów zawierają wzory geometryczne. Inspiracje te bliskie są także projektantom tkanin, którzy w tym sezonie wybierają ostre, neonowe kolory, przenikające się i łączące w chaotyczny sposób.
Obserwowany od kilku sezonów w modzie i wnętrzach zwrot w stronę natury, objawia się w dwóch mocnych trendach: inspiracje naturalnymi surowcami oraz motywy roślinne. Czerpiące z piękna przyrody modele perfekcyjnie odwzorowują teksturę kamienia – takie drzwi sprawdzą się w minimalistycznych, surowych wnętrzach.
Obok wzorów geometrycznych, sezon 2014 zaprosił do wnętrz także motywy etniczne. Fuzją tych trendów są modele drzwi z oryginalną kompozycją motywów geometrycznych w zróżnicowanej kolorystyce, będące ciekawą propozycją do wnętrz, w których stawia się na współczesny design.
Przeniesiony ze świata mody do wnętrz trend stawiający na motywy 3D daje wrażenie wypukłości, a wzory naszkicowane delikatną kreską, utrzymane w neutralnej kolorystyce, to dość uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w niejednej aranżacji.
By nie ograniczały nas wizje projektantów, możemy sami zaproponować wzór, który dzięki technologii trwałego nadruku cyfrowego ozdobi nasze drzwi. Czy w aranżowaniu wnętrza coś liczy się bardziej niż twórcze podejście?
 
Źródło: Firma VOX