Historia kołem się toczy…podobnie bywa w aranżacji wnętrz. Współczesne kreowanie domowego stylu dopuszcza jednak własną interpretację utartych prawd. Innymi słowy, ściana może zyskać nowy wymiar, a kwadrat może mieć w sobie coś z koła. Niemożliwe? A jednak trójwymiarowe panele dekoracyjny są tego najlepszym przykładem.

Fot. Firma Dunes
 
Ściany to niezwykle istotny element aranżacji wnętrz. Nie można zatem zapomnieć o ich odpowiednim wyeksponowaniu. Zwłaszcza w nowoczesnych i nieszablonowych projektach warto pokusić się o nowatorskie wykończenie.
 
 
Stylizacja poza schematem
We wnętrzu liczy się dobór nietuzinkowych, ale funkcjonalnych materiałów, które pobudzać będą wyobraźnię projektanta. Panele dekoracyjne o unikatowym designie mają wszelkie argumenty przemawiające za tym, że pozwolą na realizację wielu pomysłowych aranżacji.
Rzeźbę pojedynczego panelu tworzy wklęsłe koło wpisane w wypukły kwadrat. Stwarza to szerokie pole do interpretacji, która z tych dwóch form dominuje. Takie niedomówienie intryguje, przełamuje utartą konwencję i z pewnością nadaje ścianie zupełnie nowy wymiar. Wnętrza urządzone przy pomocy tak oryginalnych materiałów wykończeniowych nie będą potrzebowały dodatkowej oprawy. Wybrana ściana, kominek czy też kuchenna wyspa nadadzą oryginalny rys całej stylizacji pomieszczenia. Zwłaszcza, że dostępne w żółci, czerni i bieli panele umożliwiają stworzenie unikatowej, dowolnej kolorystycznej kompozycji. W stylizacji wybrany kolor może wystąpić w wersji solo lub też w duecie kontrastujących ze sobą barw. Równie ciekawie prezentować będzie się kompozycja zaaranżowana przy wykorzystaniu wszystkich trzech wariantów. Fantazyjna mozaika, regularny wzór, a może mała impresja? Tylko od nas zależy, jak nieszablonowo wyglądać będzie nasza ściana.
 
 
Praktyczne do kwadratu!
Urzeczywistnienie oryginalnych aranżacji zazwyczaj wiąże się z powolnym i żmudnym procesem. A przynajmniej tak było do tej pory. Stylizacja ściany stworzona za pomocą paneli dekoracyjnych, choć wygląda na niezwykle misterną, w rzeczywistości jest efektem nieskomplikowanego i szybkiego montażu. Jednolitą, idealnie scaloną powierzchnię dekoracji tworzą oszlifowane, a następnie sklejone ze sobą pojedyncze gipsowe płyty. Co istotne, panele takie wzmocnione są najczęściej specjalnym szklanym włóknem. Nie musimy się zatem obawiać o ich wytrzymałość. Warto również zaznaczyć, że materiał, z którego wykonane są płyty jest całkowicie niepalny, nietoksyczny oraz nie zawiera lotnych związków mineralnych. Dzięki temu pozostaje on przyjazny domownikom oraz doskonale nadaje się na aranżacje powierzchni narażonych na oddziaływanie wysokich temperatur, takich jak np. ściana kominka.
Proste, ale efektowne rozwiązania aranżacyjne w praktyce okazują się często jedynym słusznym wyborem. Przekona nas o tym wygoda stosowania, wyjątkowy design oraz przekorna nuta stylizacyjna wnętrza.
 
www.dunes.pl