LIK 12TU osiąga bardzo wysokie współczynniki COP, które bezpośrednio wpływają na niskie koszty eksploatacyjne. Przy A7/W35 COP wynosi 5,0, natomiast przy A2/W35 4,2. Jest to niewątpliwe bardzo wysokie osiągnięcie wśród powietrznych pomp ciepła, swą wydajnością porównywalne są do gruntowych pomp ciepła. Montaż wewnętrzny, bardzo wysokie współczynniki COP, są to argumenty do zastosowania tego rozwiązania.

LIK 12TU

Różnorodne możliwości montażu

Pompa ciepła powietrze/woda do instalacji wewnętrznej Dimplex LIK 12TU nadaje się prawie do każdego pomieszczenia gospodarczego i jest niezwykle łatwa w instalacji. LIK 12TU posiada zintegrowany obieg powietrza z kierunkiem przepływu 90°, dlatego oprócz montażu przy ścianie z dodatkowymi kanałami powietrznymi po stronie wylotu, można ją zamontować w rogu bez użycia kanałów powietrznych.

Bogate wyposażenie w standardzie

Pompa ciepła powietrze/woda LIK 12TU charakteryzuje się bogatym wyposażeniem. W standardzie zintegrowane komponenty do bezpośredniego podłączenia obiegu grzewczego: zbiornik buforowy (poj. 50 l.) ze zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 2 kW, naczynie wzbiorcze (poj. 24 l.), zawór przelewowy do regulacji strumienia objętościowego w obiegu grzewczym oraz elementy zabezpieczające.

Wszystko pod kontrolą z LIK 12TU

Pompa ciepła Dimplex wyposażona są jest innowacyjny system regulacji SMART ROOM HEATING, który udostępnia dostęp nie tyko do wszystkich funkcji instalacji grzewczej, za jego pomocą można nadzorować również instalację przygotowywania ciepłej wody, a także pracę centralnej instalacji wentylacyjnej Dimplex. Co więcej system jest niebywale łatwy w obsłudze, automatyka umożliwia programowanie całej instalacji przy wykorzystaniu zaledwie jednego menu nawigacyjnego. Przy zastosowaniu odpowiedniego rozszerzenia można go również obsługiwać w wygodny sposób np. za pomocą przeglądarki internetowej czy smartfonu.

Standard Jutro osiągalny już dzisiaj

LIK 12TU posiada znak „SG-Ready”. Znak ten przyznawany jest przez stowarzyszenie Bundesverband Wärmepumpe e.V. (Federalne Stowarzyszenie Pomp Ciepła w Niemczech). Oznacza on, że układ regulacji pompy ciepła jest już przygotowany do współpracy z inteligentnym systemem zarządzania sieciami elektroenergetycznymi (Smart Grid), wykorzystującymi odnawialne źródła energii.

Firma Dimplex wraz z innymi producentami pomp ciepła uczestniczyła w procesie tworzenia pierwszego wspólnego standardu komunikacji, umożliwiającego wykorzystanie zmiennych taryf energii elektrycznej do zasilania pomp ciepła. Standard ten umożliwia racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej lokalnie nawet w zakresie pojedynczego gospodarstwa domowego. Już dzisiaj Dimplex oferuje rozwiązania, które inni zaczną wdrażać dopiero jutro!

ZALETY LIK 12 TU

 • Kompaktowa konstrukcja ze zintegrowanymi komponentami do bezpośredniego podłączenia obiegu grzewczego, na wyposażeniu seryjnym:
  – zbiornik buforowy (poj. 50 l.) ze zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 2 kW,
  – naczynie wzbiorcze (poj. 24 l.),
  – zawór przelewowy do regulacji strumienia objętościowego w obiegu grzewczym
  – elementy zabezpieczające.
 • Wysokowydajny parownik zapewniający wysoki współczynnik efektywności COP 5,0 przy A7/W35, 4,2 przy A2/W35
 • Niska emisja dźwięku dzięki zastosowaniu cichych wentylatorów osiowych i odsprzężeniu wibracji sprężarki
 • Maksymalna temperatura zasilania do 60°C
 • Montaż wewnętrzny przy ścianie z kanałami powietrznymi po stronie wylotu lub montaż w rogu bez kanałów powietrznych (zintegrowany obieg z przepływem powietrza 90°)
 • Automatyka WPM EconS umożliwiająca zdalny dostęp poprzez sieć Ethernet, KNX, EIB, MODBUS oraz sterowanie za pomocą smartfonu lub tabletu(niezbędny moduł NWPM)
 • SG Ready
 • Smart Room Heating – sterowania temperaturą w 10 niezależnych pomieszczeniach
 • Niewielkie wymiaryoznaczające oszczędność miejsca montażu
 • 5 lat gwarancji

Źródło: Dimplex

Dimplex

Po prostu wyższa wydajność