Używając strony internetowej (www.mmkkozle.pl – portal Moje Miasto Kędzierzyn-Koźle) Mieszkańcy próbują wymusić na spółdzielni Chemik realizację swoich postulatów.

„Zainteresuj się tą akcją, jeśli mieszjasz na osiedlu Powstańców Śląskich, masz zimne mieszkanie i wysokie koszty ogrzewania” – zachęca na MM-ce internauta zarejestrowany jako „mieszkaniec_pow…”.

Inicjatorzy akcji mającej na celu ocieplenie bloków na os. Powstańców Śl. przez RSM Chemik do końca kwietnia czekają na e-maile od mieszkańców z nazwą ulicy i numerem ich bloku oraz słowami poparcia dla akcji.
W pełni popieramy tę inicjatywę – mówią Sylwia i Marian Smętkowie z ulicy Korfantego. Oni jako pierwsi zbuntowali się przeciw wysokim rachunkom za ogrzewanie. Mimo ogromnych kosztów temperatura w mieszkaniu państwa Smętków oscyluje w granicach 15 stopni.
– A to jest mróz! – mówi pani Sylwia.

Smętkowie złożyli już do adwokata papiery i zamierzają pozwać spółdzielnię, która – ich zdaniem – od lat uchyla się od ocieplenie bloku. Żeby to udowodnić małżeństwo zleciło profesjonalne badania termowizyjne, które niezbicie dowiodły, że z budynku ucieka ogromna ilość ciepła.
– Przez ściany i strop następują potężne ubytki energii cieplnej. Mamy twardy dowód, że zimno w budynku nie wynika z faktu, jakoby lokatorzy nie grzali – tłumaczy Marian Smętek. – Choćbyśmy nie wiem ile grzali, tu i tak będzie zimno, dopóki budynek nie zostanie ocieplony.

Osiedle Powstańców Śląskich zostało zbudowane w czasie kryzysu lat 80. Lokatorzy mówią, że użyto do tego niskiej jakości materiałów, dlatego bloki są nieszczelne i zimne.
– Wysokie rachunki za CO i lodownię w mieszkaniach mają tutaj setki rodzin – uważa pan Tomasz z ul. Korfantego. – Spółdzielnia odmawia ocieplenia bloków, dlatego w zeszłym roku wyprowadziłem się z tego osiedla, ale nie każdy tak może.
Akcja internautów ma wywrzeć nacisk na władze RSM Chemik.

Źródło: www.nto.pl