Podłogowe kanały grzewcze można stosować w budynkach różnego rodzaju – np. mieszkalnych, biurowych, administracyjnych, a także hotelowych. Urządzenia tego typu świetnie nadają się do powietrznego ekranowania zimnych powierzchni. Mogą więc stanowić skuteczną i co najważniejsze ciepłą barierę chroniącą przed chłodem docierającym przez duże okna.

W miejscach, gdzie konieczne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, sprawdzą się podłogowe kanały grzewcze niewielkich rozmiarów. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi firma Kampmann, oferując produkt Katherm QK nano – podłogowe kanały grzewcze z konwekcją za pomocą poprzecznych wentylatorów EC.

Katherm QK nano – konstrukcja

Produkt firmy Kampmann charakteryzuje się bardzo zredukowanymi wymiarami – wysokością kanału 70 mm i szerokością 165 mm. Istnieją trzy wersje wyposażenia elektrycznego:

  • elektromechaniczna 24 V,
  • elektromechaniczna 230 V,
  • ze sterowaniem KaControl.

Pierwsza z wersji oferowana jest w pięciu standardowych długościach: 900, 1400, 1800, 2100 i 2600 mm. Drugą i trzecią możemy zakupić w wariantach długości 1100, 1600, 2000, 2300, 2700 mm. Kampmann oferuje również produkcję kanałów grzewczych pod wymiar.

Podłogowe kanały grzewcze

źródło: Kampmann

Urządzenie składa się z:

  • wanny podłogowej z poprzeczkami – wyposażonej w dopasowaną do wymiarów ilość wsporników montażowych i stabilną regulację wysokości,
  • wysokowydajnego konwektora,
  • długiego wentylatora EC,
  • systemu przyłączy ½” z gwintem wewnętrznym.

Przyłącza zabezpieczone są osłoną blaszaną chroniącą przez zabrudzeniami. Całość urządzenia okrywa estetyczna kratka maskująca FineLine z dopasowaną kolorystycznie ramką.

Komfort montażu i użytkowania

Produkty firmy Kampmann wyposażone są w zabezpieczenie przed przekręceniem, które zapobiega uszkodzeniom podczas instalacji zaworów lub złączek.

Cichy wentylator poprzeczny EC i wysokowydajny konwektor miedziano-aluminiowy gwarantują wysoką moc cieplną, przy zredukowanym do minimum hałasie. Najkrótszy wariant (900 lub 1100 mm) przy parametrach zasilania 75/65oC oferuje regulację mocy w zakresie 248-772 W. Najdłuższy (2600 lub 2700 mm) – 1132 do 3524 W.

Regulacja elektromechaniczna to oszczędny system z termostatem pokojowym wyposażonym w regulator obrotów, który umożliwia płynne równoległe sterowanie. Obsługa regulatora jest bardzo łatwa. System automatyki pomieszczenia KaControl natomiast pozwala na połączenie różnych urządzeń w jeden system. Sprzężenie z automatyką budynku pozwala na współpracę wszystkich elementów, sterowaną z wygodnego panelu pokojowego, wyposażonego w program czasowy.

Czy warto?

Katherm QK nano to niewielki produkt o ogromnych możliwościach. Może być stosowany zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Estetycznie zabudowane, nieduże podłogowe kanały grzewcze eliminują problem widocznych, dużych elementów ogrzewania w pomieszczeniach. Wysoka moc w połączeniu z cichą pracą zadowolą nawet najbardziej wymagających.