Dobrze wykonane pokrycie dachowe to gwarancja spokoju na lata. Jednak, żeby wykonać prawidłowy montaż blachodachówki modułowej należy przestrzegać pewnych reguł. Oto one:

 
1. Pomiar powierzchni dachu i sprawdzenie w jakim stanie jest więźba dachowa, czy przekątne połaci dachowych są równe, a kąty między elementami konstrukcji zachowane. Górne powierzchnie krokwi muszą znajdować się w jednej płaszczyźnie, jeśli natomiast występują jakieś odchylenia, należy je skorygować.
 
2. Zasada montażu blachodachówki modułowej jest bardzo zbliżona do tej na wymiar. Przykręcamy je wkrętami do łat. Moduły blachodachówki są symetryczne, dlatego też można układać je dowolnie, nawet na cegiełkę. Ta możliwość daje w efekcie końcowym inwestorowi spore oszczędności materiałowe, a dekarzom kilka sposobów montażu, który uzależniony jest od stopnia skomplikowania dachu.
 
3. Moduły blachodachówki tniemy na zimno, przeznaczonymi do tego celu nożycami ręcznymi lub skokowymi. Niedopuszczalne jest używanie szlifierek kątowych, które wytwarzają wysoką temperaturę uszkadzając lakier i powłokę cynku.
Zastosowanie modułów zamiast arkuszy niesie za sobą szereg korzyści: usprawni proces pokrywania połaci dachowej, zmniejszy koszty i zminimalizuje ilość odpadów, co jest bezpieczne dla środowiska.
 
Źródło: Blachotrapez