Firma LAKMA wprowadza nowy uniwersalny Żywiczny Uszczelniacz Dekarski. Produkt wyróżnia się perfekcyjnym przyleganiem do każdego typu podłoża oraz możliwością aplikacji pod wodą i na mokrych powierzchniach.

Cztery wersje kolorystyczne: bezbarwna, ceglasta, brązowa i grafitowa pozwalają na idealne dopasowanie uszczelniacza do powierzchni szklanych, blaszanych, ceramicznych i betonowych.

Przeciekające sufity, okna dachowe i zacieki na ścianach – zima sprawiła nam wiele niespodzianek. Nieoczekiwanie szybkie roztopy śniegu zalegającego na dachach uwydatniły braki we właściwym wykończeniu i uszczelnieniu poszycia dachowego. Nowy Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA nie tylko trwale ochroni nasz dach przed wszystkimi przeciekami. Dzięki możliwość aplikacji na mokre powierzchnie pozwala na błyskawiczne wykonanie uszczelnienia nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Trwale plastyczny
Najczęstszą przyczyną powstawania nieszczelności w pokryciach dachowych jest stosowanie tanich lub źle dobranych mas uszczelniających do połączeń ruchomych. Dach to konstrukcja składająca się z wielu łączonych elementów, które nieustannie pracują pod wpływem temperatury i obciążenia. Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA jest masą trwale plastyczną zachowująca swoje parametry w temperaturze od -20°C do +80°C, dzięki czemu pozostaje odporny na spękania.
Dachy, okna, rynny, tarasy

Uszczelniacz Dekarski LAKMA, dzięki idealnemu i trwałemu przyleganiu do każdego typu podłoża, może być stosowany do powierzchni metalowych, szklanych, drewnianych, betonowych i ceramicznych. Produkt jest przeznaczony do uszczelniania wszystkich elementów obróbek blacharskich dachów, tarasów, kominów, włazów oraz okien dachowych. Dzięki unikalnym właściwościom plastycznym jest szczególnie polecany do uszczelniania wszystkich elementów ruchomych: każdego typu  pokrycia dachowego, a także do wypełniania szczelin dylatacyjnych.

 

Do zadań specjalnych
O brakach w uszczelnieniu dachu przekonujemy się zawsze podczas intensywnych opadów lub roztopów. Czekanie na przybycie fachowca lub ustanie deszczu kończy się nie tylko naprawą dachu, ale i remontem zalanego mieszkania. Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA można zastosować od razu na mokrą powierzchnię a nawet pod wodą. Dzięki temu możemy sami błyskawicznie zareagować na wszystkie symptomy przeciekania dachu lub rynny. Wyrób charakteryzuje się wysoką odpornością na spływanie z elementów pionowych w wysokich temperaturach (do +80°C), co umożliwia  prowadzenie prac uszczelniających nawet na rozgrzanych słońcem pokryciach dachowych.
 

Źródło: materiały frimy Lakma