Nikt nie będzie miał już kłopotu z precyzyjnym dobraniem urządzenia do potrzeb grzewczych, zarówno w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, jak i przemysłowych.

Pompa ciepła Airmax2 od Galmet.

Duży może więcej!

Najmocniejsza z nowych pompa ciepła Airmax2 to model 30 GT o mocy nominalnej ok. 30 kW, który pozwala obsługiwać obiekty do 400 m2 (przy założeniu standardowego zapotrzebowania na ciepło 50 W/m2 i zużycia 200 l/dobę). Takie założenie obejmuje jednak głównie budynki mieszkalne. W przypadku obiektów użyteczności publicznej, czy przemysłowych powierzchnia może być większa, ponieważ zapotrzebowanie ciepła na cele c.o. czy c.w.u. mogą może być tam niższe. Jeszcze większe możliwości otrzymujemy, łącząc pompy ciepła Airmax2 w układy kilku/–kilkunastu urządzeń.

Pompy ciepła Airmax2 dużej mocy charakteryzują się wysokim COP:, do 4,7 przy A7W35, oraz wyższym COP przy punkcie pracy A7W55, czyli przy wyższych temperaturach zasilania. Wszystkie jednostki zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 oraz EN14825 i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenia uzyskały wysoką klasę efektywności energetycznej do A++.

Co wyróżnia nowe pompy ciepła od Galmet?

Wysoka temperatura zasilania obiegu grzewczego -– nawet do 60°C -– jest jedną z głównych zalet nowych pomp ciepła produkowanych przez Galmet.

Wyróżnia je także bogate wyposażenie standardowe:

  • kompletny zestaw czujników temperatury,
  • moduł internetowy do zdalnego sterowania pracą pompy ciepła,
  • zabudowana w urządzeniu elektroniczna pompa obiegowa, dopasowującą się do warunków pracy w instalacji,
  • grzałka elektryczna 7 kW,
  • kolorowy panel dotykowy z funkcją termostatu

8 modeli Airmax2 – sposób na najtańsze ogrzewanie domu i c.w.u.

Produkowane przez Galmet powietrzne pompy ciepła Airmax2 są szczególnie przydatne w obiektach z instalacją wymagającą wyższej temperatury zasilania. Najważniejsze cechy pomp ciepła tej serii, wyznaczające zarazem ich przewagę nad konkurencyjnymi modelami dostępnymi na rynku, to:

  • Możliwość współpracy zarówno z instalacją podłogową, jak i tradycyjnymi grzejnikami.
  • Możliwość zastosowania w nowo budowanych oraz modernizowanych obiektach.
  • Typoszereg modeli od 6 do 30 GT pozwala na obsługę małych obiektów o metrażu np. 70 m2, dużych budynków o pow. ok. – 400 m2 i większych – do kilku tysięcy m2 – po zastosowaniu kaskady urządzeń.
  • Niezwykła elastyczność zastosowań -– możliwość realizacji c.o. i c.w.u., ale także tylko c.o., albo tylko c.w.u. – w budynkach o dużym i całorocznym zapotrzebowaniu na wodę użytkową.
  • Bardzo łatwy montaż niemal w każdym obiekcie, instalacja nie wymaga żadnych odwiertów.

Airmax2 wyróżnia się najlepszym stosunkiem jakości urządzenia do jego ceny, a także najkorzystniejszym odniesieniem całościowych kosztów inwestycji do kosztów ogrzewania c.o. i c.w.u. na przestrzeni wielu lat eksploatacji systemu. Największe zyski będą odczuwane w dużych obiektach.

pompa ciepła

Pompa ciepła Galmet Airmax2

Wielofunkcyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem dotykowym oferuje gotowe schematy zarządzania. Gwarantuje możliwość sterowania dodatkowymi obiegami, pompami i mieszaczem. Zapewnia możliwość realizacji funkcji Antylegionella w zainstalowanym w systemie zasobniku. Na bieżąco prezentuje wszystkie aktualne temperatury. Funkcja harmonogramu pracy pozwala na zaprogramowanie godzinowej pracy pompy ciepła i pompy cyrkulacyjnej. Dzięki czujnikowi zewnętrznemu system pogodowy dopasowuje parametry pracy pompy ciepła do warunków atmosferycznych. Stały monitoring pracy, zmiana ustawień, wydajność -– wszystko dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.

Powietrzne pompy ciepła Airmax2 to podstawowy element Hybrydowych Systemów Grzewczych Galmet – polskiego sposobu na walkę ze smogiem.

Julia Sobaszek

Krajowy doradca ds. pomp ciepła, Galmet