Linia Elite 92 to energooszczędne produkty firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A.

Charakteryzują się one niskim współczynnikiem przenikania ciepła, osiągającym nawet Uw=0,64 W/m2K. Ta wysoka termoizolacyjność to efekt naturalnych właściwości materiału– drewna, a także zastosowania systemu uszczelek oraz pakietu 4szybowego ze szkłem niskoemisyjnymi przestrzenią międzyszybową wypełnioną kryptonem. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na energooszczędność jest zwiększenie głębokości osadzenia pakietu szybowego w drewnianej ramie okna   z 18 do 20 mm.

 

 

Rama Elite 92 Alu jest wykonana z 4 warstw drewna oraz aluminium. Dzięki temu jej grubość wynosi aż 103,5 mm. Kluczowa dla modelu jest właśnie aluminiowa nakładka, zamontowana na zewnętrznej stronie ramy. Jej obecność w miejscu najbardziej narażonym na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, przyczynia się do trwałości okna, przedłuża jego żywotność i zapewnia niezmienny wygląd na długie lata.

 

W zależności od zastosowanego pakietu szybowego, współczynnik Rw waha się od 32 do 41 dB. Wskaźnik ten oznacza różnicę poziomu hałasu mierzonego w dB, między tym, który słyszymy wewnątrz pomieszczenia, a tym dobiegającym z otoczenia zewnętrznego. 

Źródło: Sokółka Okna i Drzwi S.A.

  

Artykuł dostępny także w e-magazynie TERMOMODERNIZACJA wydanie 3/2012:

3 2012termo