Wybierając okna do domu chcemy, by pełniły one nie tylko funkcje estetyczne, ale i zapewniały nam komfort i uczucie ciepła. Jak podaje producent współczynnik U nowego okna wynosi 0,6 W/m2K.

 

 

Nowością na rynku, wprowadzoną przez firmę OknoPlus, jest okno TopTHERMO, którego współczynnik przenikalności cieplnej wynosi Uw=0,6 W/m2K.

 

TopTHERMO Posiada izolowaną, wyższą ramę o wysokości 78 mm, a w konsekwencji wyższą o 10 mm wysokość zabudowy konstrukcji, wzmocnienie z izolacją TopTHERMO, ciepłą ramkę międzyszybową SWISSPACER oraz listwę przyszybową prostą.

 

Okno TopTHERMO dedykowane jest inwestorom, którym zależy na tym, by inwestycja była energooszczędna. „Posiada ono niski współczynnik przenikalności cieplnej Uw=0,6 W/m2K uzyskanej dzięki wyizolowanemu wzmocnieniu, zastosowanej blokadzie TopTHERMO eliminującej mostki termiczne wokół szyby i na styku ramy z murem oraz dzięki pakietowi trzyszybowemu z kryptonem. Dzięki niemu współczynnik UG wynosi 0,4 W/m2K. Jednak podczas zakupu stolarki okiennej, głównym parametrem, którym powinniśmy się kierować jest współczynnik Uw, który informuje o przenikaniu ciepła przez całe okno (a nie przez samą szybę). Wskazuje on rozmiar straty ciepła z wewnątrz na zewnątrz. Warto wiedzieć, że im współczynnik Uw jest mniejszy, tym lepiej, ponieważ zmniejsza się wtedy utrata ciepła.” – radzi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

 

Źródło: OknoPlus

 

Artykuł dostępny także w e-magazynie TERMOMODERNIZACJA wydanie 2/2012:

termomodernizacja 2 2012thoptermo termomodernizacja