Natryskowe tynki cienkowarstwowe AKORD firmy Farby KABE w stosunku do tynków wykonywanych ręcznie wyróżniają się łatwą aplikacją, wysoką wydajnością a przede wszystkim wyjątkowo równomierną i wyraźną fakturą.

Szczególnie są polecane do stosowania na dużych powierzchniach oraz na podłożach o zakrzywionych, nieregularnych kształtach. Mogą być stosowane zarówno na podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk wapienny, wapienno-cementowy i cementowy) jak i pokrytych dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych.

W standardzie zawierają również zabezpieczenie przed porostem glonów i grzybów. Tynki natryskowe AKORD dostępne są w kilku odmianach oraz w szerokiej palecie kolorów i grubości ziarna, co pozwala na swobodne kształtowanie wizerunku architektonicznego budynków.

Najważniejsze zalety tynków natryskowych

• Bardziej jednorodna i wyraźna faktura wyprawy tynkarskiej /lepszy efekt/
• Wyższe tempo aplikacji mas tynkarskich /więcej inwestycji przy niższych kosztach własnych/
• Wyższa wydajność w stosunku do tynków nakładanych ręcznie /nisze koszty materiału/
• Mniejsze zapotrzebowanie na siłę robocza do natrysku /niższe koszty robocizny/
• Łatwa aplikacja także na powierzchniach zakrzywionych, krzywoliniowych oraz poziomych /szerszy zakres stosowania/
• Szeroka paleta mas i zapraw tynkarskich do natrysku
• Łatwiejsze wykonywanie odcięć i przerw roboczych.

Realizacja Farby KABE (Fot. Farby KABE)

Systemy ociepleń z tynkami natryskowymi AKORD

KABE THERM AKORD – System ocieplania ścian oparty na styropianie

System ociepleń KABE THERM AKORD jest nowoczesnym systemem ocieplania ścian zewnętrznych budynków na bazie płyt styropianowych i tynków natryskowych.

Stosowany jest w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, użyteczności publicznej i przemysłowym, zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych, do wysokości 25 m (dla budynków wzniesionych przed 01.04.1995 do wysokości jedenastej kondygnacji włącznie). Ze względu na łatwą technologię montażu oraz niskie koszty realizacji stosowany jest najczęściej przy termomodernizacji budynków wykonanych w starych energochłonnych technologiach (niespełniających obowiązujących wymogów izolacyjności termicznej).

System może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego.

Warstwa zewnętrzna wykonywana jest techniką natryskową przy zastosowaniu tynku: silikonowego ARMASIL T AKORD polikrzemianowego NOVALIT T AKORD lub akrylowego PERMURO AKORD, możliwego do malowania farbą elewacyjną ARMASIL F lub NOVALIT F dostępną w szerokiej palecie kolorów.

KABE THERM MW – System ocieplania ścian oparty na wełnie mineralnej

System ociepleń KABE THERM MW znajduje zastosowanie przede wszystkim na obiektach wymagających wysokiej ochrony przeciw pożarowej i paroprzepuszczalności oraz ochrony przed intensywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Stosowany jest w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, użyteczności publicznej i przemysłowym, w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych na budynkach niskich jak i wysokich /ponad 25 m/. Do jego wykonania można stosować płyty z wełny mineralnej: elewacyjnej (o zaburzonym układzie włókien), lamelowej (o uporządkowanych układzie włókien) i dwugęstościowej.

System KABE THERM MW może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, beton komórkowy, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego.

Szczególnie jest polecany do stosowania na budynkach ze ścianami wykonanymi z materiałów o strukturze porowatej (jak np.: beton komórkowy, żużlobeton, cegła poryzowana). Ze względu na bardzo dobrą izolacyjność akustyczną nadaje się również do ocieplania obiektów zlokalizowanych w strefach o dużym natężeniu hałasu.

Warstwę zewnętrzną systemu KABE THERM MW może stanowić: silikonowa wyprawa tynkarska ARMASIL T AKORD, polikrzemianowa wyprawa tynkarska NOVALIT T AKORD lub mineralna wyprawa tynkarska MINERALIT T AKORD, dostępne w szerokiej kolorów i grubości ziarna. Przy czym, po zwilżeniu tynku silikonowego ARMASIL T AKORD na jego powierzchni powstaje efekt odpychania cząsteczek wody przez żywicę silikonową.

Efekt ten skutecznie zabezpiecza elewacje przed działaniem opadów oraz redukuje osadzanie się zanieczyszczeń.

Realizacja Farby KABE (Fot. Farby KABE)

KABE THERM SG – System ocieplania stropów oparty na wełnie mineralnej

System KABE THERM SG jest przeznaczony do ocieplania stropów od strony sufitów w garażach zamkniętych i otwartych, nad którymi znajdują się pomieszczenia ogrzewane. Sprawdza się na powierzchniach, które nie są narażone na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych ani uszkodzenia mechaniczne w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemysłowym zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych.

System ociepleń KABE THERM SG znajduje zastosowanie przede wszystkim przy ocieplaniu stropów wymagających wysokiej ochrony przeciwpożarowej. Materiałem termoizolacyjnym w systemie są niepalne płyty z lamelowej wełny mineralnej.

System jest przeznaczony na wszelkie typowe niepalne podłoża mineralne (jak np.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny oraz stropy wykonane z pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub betonowych). Warstwą zewnętrzną systemu jest wykonywana jest techniką natryskową mineralna wyprawa tynkarska MINERALIT T AKORD (opcjonalnie malowana farbą polikrzemianową NOVALIT F) lub też polikrzemianowa powłoka malarska NOVALIT F, dostępna w szerokiej palecie kolorów.

Podejmując decyzję o ociepleniu obiektu budowlanego stajemy wobec trudnego wyboru, jaki system ociepleń jest najlepszy dla mojego domu. W celu rozwiązania tego dylematu firma Farby KABE Polska oferuje szeroka gamę systemów ociepleń KABE THERM, opartych na różnych materiałach termoizolacyjnych.

Dodatkowym atutem zastosowania systemów ociepleń KABE THERM jest możliwość uzyskania wydłużonej 5-letniej gwarancji na system i kolor tynku (wg palety kolorów Farby KABE).

 

Farby KABE

Szwajcarska jakość