Jeśli chcemy zobaczyć jak działa pompa ciepła zazwyczaj odwiedzamy gotowe realizację. Tym razem pompy ciepła przyjechały do nas same. Materiał związany z tym wydarzeniem wkrótce pojawi się na naszym kanale filmowym.

Praktyczne i interaktywne szkolenia z zakresu pomp ciepła firmy Viessmann

Wybór systemu grzewczego wiąże się ze sposobem wytwarzania ciepła. Pompy ciepła wytwarzają je ekologicznie z ciepła z otoczenia, którym może być zarówno grunt, jak i powietrze zewnętrzne. Rozwiązanie w postaci mobilnego stanowiska szkoleniowego z pompami ciepła jest nowym sposobem na poznanie tematyki pomp ciepła. Szkolenia w wyjątkowej, mobilnej formie organizowane będą przez naszych doradców handlowych działających w terenie na obszarze wszystkich przedstawicielstw firmy Viessmann. Specjalnie na ten cel zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nowego typu Infomobil – „Practic Car” z zainstalowanymi pompami ciepła powietrze/woda i solanka/woda.

fot. Termomodernizacja.pl

Nowe funkcjonalności na stronie Akademii Viessmann

Ciągłe dopasowanie oferty szkoleniowej Akademii Viessmann do wymagań stawianych przez zmieniający się rynek branży oraz opinie pozostawiane przez uczestników w ankietach wypełnianych po szkoleniach skłoniły nas do przygotowania nowych funkcjonalności na stronie www.viessmann-szkolenia.pl. Prezentujemy nowe rozwiązanie, które umożliwi zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu z danej tematyki pomimo, iż termin danego szkolenia nie został jeszcze ustalony. Dzięki temu oferta szkoleń może być lepiej dopasowana pod potrzeby najbardziej zainteresowanych osób.

fot. Termomodernizacja.pl

Infomobil „Practic Car”

Infomobil to rozwiązanie znane naszym Partnerom Handlowym od lat, jednak nasz nowy Infomobil „Practic Car” to innowacyjna, mobilna sala szkoleniowa, która pozwala zapoznać się z najnowszą technologią ogrzewania budynków – pompami ciepła powietrze/woda i solanka/woda.

Pracitc Car został wyposażony w działający układ:

  • powietrzną pompę ciepła Vitocal 100- S, typ AWB-M-E-AC 101.A04, o mocy cieplnej 4,2 kW dla A-7/W35 wg EN14511
  • pompę ciepła solanka/woda Vitocal 300-G BWC 301.B06, o mocy cieplnej 5,7 kW, dla B0/W35 wg EN14511
  • zbiorniki buforowe Vitocell 100-E typ SVW (poj. 200 litrów)  Vitoconnect 100 typ OPTO1
  • klimakonwektor Vitoclima 200 V203H
  • system multimedialny
  • rozdzielnia elektryczna z systemem zabezpieczeń

Wszystkie zamontowane urządzenia oraz systemy umożliwią zapoznanie się z prawidłowym montażem i działaniem pomp ciepła oraz systemów zdalnej komunikacji. W porozumieniu z lokalnymi firmami partnerskimi i w ustalonych wcześniej terminach nasi doradcy będą jeździć po poszczególnych przedstawicielstwach, gdzie na żywo instalatorzy będą mogli zapoznać się z najnowszymi urządzeniami oraz zasięgnąć teoretycznej, jak również praktycznej wiedzy na tematy prawidłowego montażu, uruchomienia, użytkowania i wstępnej diagnostyki serwisowej pomp ciepła. W związku z tym, iż „Practic Car” jest przystosowany do możliwości wprowadzania zmian, będzie mógł posłużyć do prowadzenia w przyszłości szkoleń interaktywnych z wprowadzanych przez firmę Viessmann nowości. Szczegóły na temat harmonogramu wyjazdów oraz wymaganych warunków technicznych do przeprowadzenia szkolenia dostępne będą u lokalnych doradców handlowych firmy Viessmann.

Szkolenia na zapotrzebowanie

Szkolenie na zapotrzebowanie Moduł „Szkolenia na zapotrzebowanie” udostępniony został na stronie Akademii Viessmann www.viesmann-szkolenia.pl w kalendarzu szkoleń przy każdym szkoleniu. Jeżeli w kalendarzu szkoleń nie znajduje się termin na dane szkolenie lub też terminy zaplanowane nie odpowiadają oczekiwaniom instalatorów, to wypełniając formularz zgłoszeniowy dane instalatora trafiają do bazy osób zainteresowanych danym typem szkolenia. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru wielu lokalizacji, w których osoba zainteresowana może wziąć udział. Po ustaleniu nowego terminu szkolenia, osoby zainteresowane zostaną automatycznie poinformowane. Dzięki temu staramy wyjść naprzeciw oczekiwaniom instalatorów, kierując działania Akademii Viessmann na konkretne obszary zapotrzebowania na szkolenie.

Źródło: Viessmann

 

 

 

Redakcja Termomodernizacja