Bezpieczeństwo, efektywność i rozwój nowych źródeł energii – to najważniejsze zadania dla polskiej energetyki.

Jak temu sprostać dyskutują w Kazimierzu Dolnym uczestnicy ogólnopolskiego kongresu energetyczno-ciepłowniczego „Powerpol”, który odbywa się w dniach 10-11 marca 2010 r. w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi: „Rok 2010: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki”.

Przełom  2009 / 2010 jest dla polskich producentów i dostawców energii czasem intensywnych zmian związanych zarówno z dynamicznym procesem prywatyzacji, pakietem klimatycznym, ogólnoświatowym kryzysem jak i z wdrażaniem rządowej „Polityki energetycznej Polski do 2030 r”.

Przyjęta panelowa formuła kongresu połączona z indywidualnymi wystąpieniami przedstawicieli największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych stwarza szansę na wszechstronne przeanalizowanie strategii polskich spółek energetycznych oraz zmian zachodzących na rynku. W tym gronie chcemy poruszyć kwestie restrukturyzacji sektora, rosnących potrzeb inwestycyjnych oraz sposobów na ich finansowanie, a także perspektyw rozwoju alternatywnych źródeł energii.

Do udziału w panelach tradycyjnie już zapraszane są kluczowe osoby z największych spółek energetycznych w Polsce i najważniejszych organizacji branżowych.

Źródła:
– TVP Lublin
– Ogólnopolski Kongres Ciepłowniczy POWERPOL