Mówiąc o ociepleniu większość ludzi ma przed oczami wełnę mineralną lub styropian i ich montaż od zewnętrznej strony ściany. Co jednak, w przypadku, gdy nie ma możliwości zaizolowania budynku od zewnątrz? Często stosuje się wełnę mineralną i zabudowuje się ją płytami kartonowo-gipsowymi. Alternatywą dla takiego rozwiązania mogą być mineralne płyty izolacyjne.

Mineralne płyty izolacyjne to jedno z rozwiązań do ocieplenia ścian od wewnątrz. Ocieplanie od wewnątrz wiąże się ze zjawiskiem wnikania pary wodnej w strukturę przegrody i jej kondensacji. Należy, zatem wybrać materiał, który jest odporny na ten proces oraz umożliwia prawidłowe funkcjonowanie przegrody.Materiał powinien mieć dolność do pochłaniania pary wodnej i ograniczania zjawiska wykroplenia na wewnętrznej powierzchni ścian oraz ryzyko rozwoju pleśni.
Montaż płyt jest prosty, przebiega szybko i sprawnie. Dzięki temu obiekt po remoncie szybciej oddany jest do użytku. Łatwość montażu pozwala na utrzymanie czystości w miejscu budowy. Prowadzenie prac możliwe jest także w okresie zimowym.
Płyty izolacyjne są wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Ich gęstość wynosi do 115 kg/m3, przez co charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną zachowując wszystkie najważniejsze zalety betonu komórkowego.
Mineralna płyta izolacyjna to materiał jednorodny. Dzięki temu nie ma znaczenia kierunek przyklejania płyt, czy sposób ich docięcia. Jednocześnie jest to materiał trwały i solidny o niezmiennym kształcie i wymiarach. Dodatkową zaletą płyt jest to, że nie trzeba stosować paroizolacji.
Stając przed wyborem materiału do izolacji od wewnątrz warto zastanowić się nad mineralnymi płytami izolacyjnymi.
 
Źródło: MULTIPOR