Hotel Gołębiewski dysponuje bogatą ofertą noclegową i rozrywkową. Jest idealnym miejscem do wypoczynku i zabawy. Hotel ma własny park rozrywki wodnej Tropikana, pływalnie, sauny, jacuzzi, jaskinię solną i wiele innych rozrywek wodnych.  Do dyspozycji gości jest 689 pokoi jedno lub dwuosobowych, każdy o powierzchni ponad 40 m2, 12 luksusowych apartamentów i 18 pokoi rodzinnych.

Hotel Gołębiewski w Mikołajkach ogrzewany kotłem olejowo/gazowym Vitoplex 300
źródło: Viessmann

Wyzwaniem dla takiego obiektu, ze względu na jego gabaryty i potrzeby energetyczne, jest jego ogrzewanie. Za zasilanie  obiektu odpowiedzialny jest niskotemperaturowy kocioł olejowo/gazowy Viessmann Vitoplex 300 jako trzyciągowy kocioł najwyższej klasy ze sprawdzonymi wielowarstwowymi konwekcyjnymi powierzchniami grzewczymi. Jego konstrukcja wykorzystująca najnowsze rozwiązania techniki grzewczej zapewnia bezpieczną ekonomiczną i komfortową eksploatację przez długie lata. Zastosowano tu układ rozruchowy Therm-Control, dzięki czemu możliwa jest rezygnacja  z pompy mieszającej, co znacząco redukuje koszty użytkowania.  Kocioł charakteryzuje się również dużą pojemnością wodną. Umożliwia to długie cykle pracy palnika. Wyraźnie przyczynia się to do zwiększenia jego żywotności.

Stalowy kocioł Vitoplex 300
źródło: Viessmann

Całość regulowana jest przez prosty w obsłudze regulator Vitotronic, który steruje pracą systemu grzewczego tak, by zaspokajał on aktualne zapotrzebowanie cieplne jak najefektywniej.

Hotel Gołębiewski w Mikołajkach
źródło: Viessmann

Kocioł stalowy Vitoplex 300 jest dostępny w dwóch wersjach o mocy od 90 do 2000 kW. Jest uniwersalnym systemem grzewczym przeznaczonym do budynków nowych i zmodernizowanych. Sprawność znormalizowana przy eksploatacji z olejem opałowym wynosi 90% (Hs)/96% (Hi). Kocioł posiada zwartą budowę, która ułatwia wstawianie do pomieszczenia i – co istotne w przypadku modernizacji obiektów – nie wymaga wysokich pomieszczeń. Kocioł posiada możliwość przyłączenia dodatkowego wymiennika ciepła spaliny/woda ze stali szlachetnej, dzięki któremu możliwe jest wykorzystanie ciepła kondensacji i zwiększenie sprawności kotła.

Tego typu urządzenia pracują również np. w centrali Niemieckiego Ustawowego Zakładu Ubezpieczeń Od Nieszczęśliwych Wypadków (DGUV) w St. Augustin koło Bonn oraz na terenie parku wodnego Badeparadies Schwarzwald.

Pozostałe lokalizacje hotelu, w których zdecydowano się na urządzenia firmy Viessmann to Białystok, Wisła i Karpacz. Zastosowane urządzenia to między innymi podgrzewacz wody użytkowej Vitotrans,  gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal i kocioł Vitomax.

Viessmann logo ramka 200x100


Chcesz wiedzieć więcej na temat OZE?

Sprawdź Magazyn Globenergia+