Nawet najwyższa wydajność kotła c.o., pompy ciepła czy innego źródła ciepła nie zagwarantuje wysokiej sprawności całego systemu ogrzewania bez odpowiedniego wymiennika c.w.u. lub bufora.

Tylko wyjątkowe ogrzewacze o najwyższych klasach energetycznych spełniają te wymagania. Najlepsze oferowane obecnie ogrzewacze wody posiadają klasę energetyczną A. W zbiornikach o tej klasie energetycznej ciepła woda dostępna jest praktycznie „od ręki”. Ogrzewacz dłużej utrzymuje wysoką temperaturę wody zaś koszty jej wytworzenia są  mniejsze. Pozwala to znacznie podnieść komfort użytkowania. Klasa energetyczna A jest parametrem, który wyróżnia tylko ogrzewacze najlepszych producentów.

Wyznaczamy kierunek

Jako lider branży Galmet już dzisiaj oferuje szeroką gamę wymienników c.w.u. w klasie A. To przede wszystkim cieszące się niesłabnącą popularnością wymienniki Tower i Tower Biwal jak i nowość w ofercie producenta ogrzewacze Rondo Premium dedykowane do współpracy głównie z kotłami gazowymi.

Przepis na sukces

Ogrzewacze w klasie A to owoc prac działu Badań i Rozwoju firmy Galmet. Dzięki temu klientom oferowane są sprawdzone produkty o wysokich parametrach. Badania realizowane w laboratorium, do badań strat ciepła ErP, to gwarancja dla każdego klienta, że wybierany przez niego produkt posiada deklarowane najlepsze parametry. To jeszcze większe możliwości badań klas energetycznych ErP, pewność stałych badań izolacyjności ogrzewaczy i ich systematycznego ulepszania.

Współpraca z najlepszymi

Najwyższą wydajność ogrzewaczy wody Galmet gwarantuje m.in. stosowanie do ich produkcji innowacyjnej izolacji Neodul® – lidera izolacji w Europie – austriackiej firmy Greiner.

Konstrukcja izolacji jest inteligentnie zaprojektowana ( łącznie z otworami na króćce wraz z ich izolacją) dla osiągniecia jak najlepszej wydajności ogrzewacza a zarazem komfortu i szybkości montażu.

Najważniejszym elementem izolacji Neodul® jest twarda pianka polistyrenowa z dodatkiem nanocząsteczek grafitu. Jej wewnętrzna część pokryta jest warstwą miękkiej włókniny. Umożliwia to idealne dopasowanie izolacji, co zapobiega stratom ciepła przez konwekcję. Całość okrywa obudowa połączona na stałe z materiałami izolacyjnymi. Dzięki zastosowaniu tego typu powłoki izolacja ta jest szczególnie lekka oraz odporna na ewentualne uszkodzenia.

Przede wszystkim rozwój

Zastosowanie specjalnego ocieplenia pozwoliło znacznie obniżyć straty ciepła nie tylko w wymiennikach Tower i Tower Biwal o pojemności 200 – 300 l, ale również pozostałych ogrzewaczach Galmet o pojemnościach do 2000l. To kolejny ważny krok w rozwoju ogrzewaczy wody Galmet.

Łącząc niezawodne ogrzewacze wody Galmet, w klasie A z nowoczesnymi pompami ciepła, ekologicznymi kotłami c.o. lub wydajnymi kolektorami słonecznymi mamy gwarancję stworzenia systemu, który działa komfortowo, szybko i oszczędnie.

Ramka

  • Ogrzewacz Tower, to wymiennik c.w.u z jedną wężownicą spiralną pozwalający na komfortowe ogrzewanie wody energią z kotła c.o.
  • Tower Biwal, to wyjątkowy wymiennik biwalentny, z dwiema wężownicami spiralnymi. Pozwala na maksymalne wykorzystanie zasilania z dwóch źródeł ciepła

Źródło: Galmet