Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki spotkała się z podopiecznymi krakowskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, której od ponad dekady pomaga największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. Omenaa dla podopiecznych przywiozła nie tylko mnóstwo pozytywnej energii, motywujące książki swojego autorstwa oraz specjalne koszulki, ale i informację – razem z Termo Organiką pomalują pomieszczenia znajdujące się w ośrodku opiekuńczym.

Omenaa Mensah spotkała się z młodymi mamami oraz ich pociechami. Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. Rodzinna atmosfera panująca w placówce pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły. Jak mówią podopieczne znajdują tam dużo ciepła, jednak pomimo zaangażowania całego personelu, ośrodek boryka się z trudnościami finansowymi, a każda forma wsparcia jest pożądana. Omenaa podczas spotkania przekazała młodym mamom dobrą nowinę – wspólnie z Termo Organiką odmalują jadalnię oraz pokoje podopiecznych ośrodka farbami do wnętrz z kolekcji ciepłych barw współtworzonych przez gwiazdę dla Termo Organiki. Podopieczne wspólnie z Omeną od razu wybrały kolory na jakie zostaną pomalowane pomieszczenia. W przyszłym roku w planach jest przeprowadzenie termomodernizacji budynku.

Cieszę się, że mogłam poznać wspaniałe młode i inspirujące kobiety, które mimo przeciwności losu nie poddają się i dążą do wyznaczonych celów. Rozmowa z nimi była doświadczeniem, które na długo pozostanie w mojej pamięci. – mówi Omenaa Mensah. – Termo Organika ma ze mną wiele wspólnego. Tak jak ja chętnie angażuje się w pomaganie innym, wspiera nie tylko krakowski Dom Dziecka, ale również inne ośrodki znajdujące się w pobliżu ich fabryk w Mielcu i  Stoku Lackim koło Siedlec. Pomaga również w realizacji mojego projektu, budowy szkoły dzieci ulicy w Ghanie. W tym celu stworzyliśmy razem specjalną kolekcję ekskluzywnych farb. Część dochodu ze sprzedaży każdego opakowania farb Exclusive Color zasila konto mojej fundacji
i wzbogaca fundusz budowy szkoły.

Młode mamy otrzymały upominki w postaci książki Omeny Mensah oraz koszulki z charytatywnej kolekcji #Spełniamymarzenia. Na koszulkach znajdują się wizerunki Ellen, Gertrudy, Willingtona i Godwina – dzieci z ośrodka Don Bosco w Ghanie, którymi opiekuje się Omenaa Foundation.

Pomaganie jest ok!

Termo Organika z krakowską placówką wychowawczą związana jest od ponad 10 lat. Firma od 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy w firmie na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy 1 grosz na pomoc
potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie, które wspiera w sumie trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim
– mówi Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki –  Termo Organikę z Omeną połączyły wspólne cele m.in. pomocy najbardziej potrzebującym, cieszymy się, że Omenaa zechciała odwiedzić jeden z ośrodków, z którymi współpracujemy.

Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach współpracy zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego.