Dom Seniora „Pogodna Jesień” to miejsce łączące warunki sanatoryjne z możliwością stałego pobytu. Budynek został wybudowany w 2010 i oddany do użytku w pierwszym kwartale 2011 roku. Obiekt jest nowoczesny i komfortowy, dopasowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, spełniający wszystkie standardy unijne. O komfortowy pobyt w tym ośrodku dba nie tylko wykwalifikowany personel. Czyste powietrze i odpowiednie warunki temperaturowe panujące w budynku to również zasługa pompy ciepła marki Dimplex.

Budynek Domu Seniora „Pogodna Jesień” wykorzystuje pompę ciepła SI 130TE z kotłem stałopalnym pracującym w systemie biwalentnym równoległym. Całość systemu spięta jest poprzez zasobnik buforowy o pojemności 1000 litrów. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej odbywa się poprzez dwa zasobniki o pojemności 500 litrów każdy. Zapotrzebowanie na ciepło tego obiektu wynosi 130 kW. W obiekcie pracuje gruntowa pompa ciepła SI 130TE o mocy 92 kW.   Dolnym źródłem są sondy pionowe. System ogrzewania w budynku oparty jest częściowo na ogrzewaniu podłogowym oraz na ogrzewaniu grzejnikowym.

Wnętrze kotłowni w Domu Seniora
źródło: Dimplex

Nawet jeśli obecne ceny ropy są niskie, to kierunek zmian w światowej energetyce jest wciąż tematem przewodnim wśród polityków. Ale jedno jest pewne – przełom energetyczny już się rozpoczął. Wspierają ją zmiany w przepisach, dlatego z roku na rok wytwarza się coraz więcej „zielonej energii”. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi systemami grzewczymi, czy wentylacyjnymi. W dziedzinie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Dimplex jest doskonałym partnerem posiadającym ogromne doświadczenie.

Ważne jest, aby w temacie ogrzewania preferować bezpieczną przyszłościowo, niezależną i mniej kosztowną technologię. Systemy ogrzewania pompami ciepła oferują bez oleju, gazu czy węgla maksymalny komfort korzystania z ciepła i ciepłej wody użytkowej przy niewielkich kosztach eksploatacji. Przyczyniają się one do aktywnej ochrony klimatu i umożliwiają także przyszłym pokoleniom życie w nienaruszonym środowisku.