Projektanci rozwiązań izolacyjnych dzięki specjalnemu poradnikowi, dostępnemu w formie elektronicznej będą mogli z łatwością projektować rozwiązania zapewniające odpowiednią ochronę akustyczną.

 
Nowy podręcznik to bardzo praktyczne dla projektantów narzędzie, które dostępne jest w postaci bezpłatnej aplikacji na iPady. „Floor Matrix Stropy” to czwarta część z serii poradników dla projektantów opracowywanych przez ekspertów. Poświęcona jest zagadnieniom ochrony przed hałasem – zarówno powietrznym, jak i uderzeniowym, w budynkach zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej.
 
Zeszyt zawiera m.in. informacje o obowiązujących przepisach i wymogach prawnych, cenne wskazówki oraz podpowiedzi dotyczące doboru i montażu układów podłogowych z wykorzystaniem materiałów znanych na rynku marek. Ciesząca się dużym zainteresowaniem publikacja, wydana w formie drukowanej, dostępna jest teraz również w wersji mobilnej.
Aplikację na iPady można bezpłatnie pobrać ze sklepu AppStore. Poradnik online w znacznym stopniu skraca czas doboru rozwiązań, opisuje wykorzystane produkty, jak również prezentuje przekrój warstw podłogowych odpowiadający dokonanemu wyborowi. Dodatkowa funkcja odsyła użytkownika do strony internetowej poświęconej rozwiązaniom podłogowym. Kreator projektów pozwala dopasować rozwiązania spełniające wymagania normy PN-B-02151-3:2013 (w przygotowaniu). Aplikacja daje również możliwość przesyłania wyników pracy i korzystania z listy dystrybutorów.
 
 
Tworząc mobilną wersję poradnika zależało nam, aby była ona w pełni funkcjonalnym narzędziem w pracy projektantów.
Aplikacja ma za zadanie pomóc profesjonalistom w projektowaniu układów podłogowych zapewniających najlepszą izolację akustyczną, w szybki i praktyczny sposób – mówi Anna Gil, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego ISOVER.
Aplikacja dostępna jest pod adresem: https://itunes.apple.com/pl/app/isover-floor-matrix/id892761305?mt=8
 
Źródło: ISOVER