Gruntowe pompy ciepła z serii Maxima są znane w branży. W ciągu ostatnich dwóch lat zgarniały nagrody branżowe przyznawane dla najnowocześniejszych, innowacyjnych i ekologicznych urządzeń grzewczych w Polsce. Galmet, polski producent pomp ciepła przygotował trzy modele tej pompy ciepła zintegrowane ze zbiornikiem c.w.u. ze stali nierdzewnej. Połączenie nosi nazwę Maxima Copmact i właśnie trafiło do oferty dystrybutorów.

Zalety

Maxima Compact to niskotemperaturowa, gruntowa pompa ciepła ze zbiornikiem c.w.u.. DO jej zalet należy:

 • Gwarancja jakości i oszczędności – klasa energetyczna A++.
 • Pompa ciepła i zbiornik c.w.u., ze stali nierdzewnej, w jednym urządzeniu.
 • Szybki nagrzew – duża wężownica do podgrzewania c.w.u. – 3,6 m2.
 • Wysoka wydajność – niezależnie od pory roku.
 • Bogate wyposażenie standardowe.
 • Moduł internetowy i zarządzanie zdalne w każdym modelu.
 • Automatyczny system pogodowy i termostat pokojowy.
 • Soft start (łagodny rozruch sprężarki) – w standardzie.
 • Gwarancja do 5 lat (szczegóły w karcie gwarancyjnej)

Maksimum komfortu

Maxima Compact to komfort ogrzewania domu i wody zamknięte w jednym urządzeniu. Gruntowa pompa ciepła połączona ze zbiornikiem wody to rozwiązanie kompletne. Elementy instalacji wbudowane w urządzeniu czynią ją prostą w montażu. Zdalna obsługa zapewnia wygodną kontrolę.

Pompy ciepła Maxima spełniają wszystkie najnowsze normy, są oszczędne i bardzo wydajne. Przynoszą użytkownikom mnóstwo korzyści, a ich obsługa i eksploatacja jest bardzo prosta.

Maxima Compact wzbogacona o zbiornik do c.w.u., który został zintegrowany z nią w jednej obudowie jest urządzeniem minimalizującym koszty montażu, znacznie bardziej uniwersalnym. Jedną z oszczędności jest miejsce w kotłowni, co dodatkowo wpływa na estetykę. Dobrze zabezpieczony i ocieplony zbiornik umieszczony bezpośrednio nad pompą ciepłą minimalizuje straty ciepła.

Duet doskonały

Synteza pompy ciepła solanka-woda ze zbiornikiem zapewnia komfort, stałą wysoką efektywność przez cały rok oraz kompleksową obsługę budynków przy optymalnym wykorzystaniu energii odnawialnej, w tym do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cały system może być zarządzany przez panel dotykowy umieszczony bezpośrednio na urządzeniu lub w innym dowolnym pomieszczeniu, online poprzez stronę www, przy użyciu komputera lub smartfona.

Pompa ciepła Maxima Compact wykonana jest z trwałych i estetycznych materiałów. Regularny kształt ułatwia montaż w niewielkich pomieszczeniach. Zbiornik zabudowany w urządzeniu wykonany jest z trwałej stali nierdzewnej 316L i ma pojemność nominalną równą 170 l. Do podgrzewania c.w.u. służy bardzo duża wężownica spiralna o powierzchni 3,6 m2. Zdecydowanie przyspiesza to ogrzewanie wody użytkowej i zapewnia większą wydajność.

Optymalna dla każdego

Gruntowa pompa ciepła Maxima Compact występuje w trzech wersjach – 7, 10 i 12 GT, co z powodzeniem pozwala na zabezpieczenie centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w standardowych budynkach jednorodzinnych.

Nowe pompy ciepła z rodziny Maxima mają wysokie COP – do 4,5 (B0W35), wyposażone są w niezawodne i trwałe sprężarki typu Scroll Copeland. System pogodowy adaptuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych a wielofunkcyjny sterownik, umożliwia ustawienie harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła jak i pompy cyrkulacyjnej.

Zarządza pracą pompy cyrkulacyjnej i obiegami grzewczymi. Maksymalna temperatura zasilania obiegu grzewczego wynosi 60°C. Układ wyposażony jest w dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 7 kW. Wymiary obudowy to 1840 x 630 x 760 mm (wys. x szer. x gł.). Wszystkie modele w serii mają klasę efektywności energetycznej A++.

Niskotemperaturowa Maxima Compact, zasilana energią z naturalnych źródeł odnawialnych, kwalifikuje się do dofinansowania w krajowych i lokalnych programach dofinansowania ekologicznych źródeł ciepła. Posiada wszystkie niezbędne atesty przyznane przez niezależny ośrodek certyfikacyjny.

Wyposażenie standardowe

Komfort użytkowania pompy Maxima to również wyposażenie standardowe. Każda pompa ciepła Maxima wyposażona jest w:

 • Moduł internetowy pozwalający na sterowanie pracą pompy za pomocą tabletu, smartfona lub przeglądarki internetowej.
 • Funkcję łagodnego rozruchu sprężarki Soft-Start, która zapewnia wydłużoną żywotność urządzenia i ciche uruchamianie.
 • Elektroniczne pompy obiegowe o niskim zużyciu energii, dopasowujące się do warunków pracy w instalacji.
 • System pogodowy, który dopasowuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych.
 • Elektroniczny zawór rozprężny maksymalizujący wydajność

Zaawansowane opcje standardowe

Możliwość sterowania pompą cyrkulacyjną, obiegami grzewczymi (podłogowy i grzejnikowy).
Możliwość ustawienia harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła jak i pompy cyrkulacyjnej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Galmet | Tworzymy rzeczy mądre

Polski producent urządzeń grzewczych