Od rozpoczynającego się roku szkolnego 2014/2015 uczniowie specjalistycznych techników będą mieli możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy na temat zasad funkcjonowania urządzeń grzewczych. Najlepsi z uczniów będą mieli szansę zostać Autoryzowanymi Instalatorami.

 
We wrześniu rozpoczęły się praktyczne zajęcia w technikach w Poznaniu, Bydgoszczy i Turku. Biorą w nim udział uczniowie kształcący się głównie w zawodach technik gazownictwa i technik urządzeń sanitarnych. Zajęcia prowadzą nauczyciele przeszkoleni przez doświadczonego trenera marki Junkers. Firma zapewni młodzieży możliwość zdobycia umiejętności praktycznych oraz stworzy okazje do rozmów z praktykami.

Celem programu jest zapoznanie uczniów z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich stosowaniem. Na zajęciach poruszane będą tematy dotyczące m.in. kotłów gazowych, techniki słonecznej i pomp ciepła.

Wiedza uczniów będzie systematycznie sprawdzana, a najlepsi otrzymają nie tylko nagrody rzeczowe, ale także vouchery na szkolenie dla Autoryzowanych Instalatorów Junkers. Z każdej szkoły zostanie wybrany jeden wyróżniających się uczestnik programu, który nagrodzony zostanie kursem, po ukończeniu którego będzie mógł uzyskać uprawnienia SEPowskie niezbędne każdemu instalatorowi urządzeń grzewczych.

Źródło: Junkers