Branża biopaliw będzie w drugiej połowie tego roku świadkiem ważnych zmian w prawie. To zasługa implementacji do polskiego systemu unijne dyrektywy 2009/28/WE.

Pod koniec lipca została w Dzienniku Ustaw opublikowana ustawa o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. To jednak nie koniec zmian w prawie, bo Ministerstwo Gospodarki zapowiada, że pracuje nad kolejną ustawą, która będzie kontynuowała proces implementacji do polskiego systemu prawnego nowych, unijnych regulacji.

W jaki sposób nowe przepisy wpłyną na rynek biopaliw w Polsce? Czy spowodują one wzrost kosztów działalności wytwórców biopaliw? – na ten i na inne pytania związane z wpływem regulacji unijnych na rynek biopaliw uzyskąć mozna było odpowiedź podczas konferencji: Dziennika Gazety Prawnej „Perspektywy rozwoju rynku biopaliw”.

Do udziału w spotkaniu zaproszono firmy działające na rynku biopaliw: sprzedawców oraz producentów paliw i biokomponentów, kancelarie prawne oraz przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem na rynku biopaliw.

Dodatkowe informacje:
http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/biopaliwa/index.php
Aneta Nitschke,
tel.: (+48 22) 530 42 69,
e-mail: aneta.nitschke@infor.pl„>aneta.nitschke@infor.pl