Na targi po wiedzę. Tegoroczna edycja targów ENEX – Nowa Energia oraz odbywających się równocześnie wystaw  Enex, Ekotech oraz Pneumaticon obfitowała – oprócz wielu nowości prezentowanych na stoiskach – w wyjątkowo dużą liczbę konferencji, warsztatów i specjalistycznych branżowych spotkań.

Rozmowy m.in. o ekologii, energii, utylizacji odpadków na ponad 20 spotkaniach podjęło w ciągu trzech dni aż 1500 osób.


Stoisko redakcji TERMOMODERNIZACJA podczas Targów Enex – Nowa Energia

Działania podejmowane przez Targi Kielce oraz branżowych partnerów wystaw, które od 6 do 8 marca miały miejsce w Kielcach dotykały  problemu dotyczącego wszystkich – ekologii, czystości środowiska, segregacji i utylizacji odpadów oraz oszczędności energii. W świetle zmian w prawodawstwie i nowych dyrektyw unijnych regulujących procesy np. zbiórki elektrośmieci konieczne było podjęcie debaty systematyzującej i porządkującej wiedzę w tym zakresie – stąd kilkanaście konferencji i specjalistycznych seminariów.  Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje pierwsza w historii kieleckich wystaw videokonferencja z udziałem pani Artemis Hatzi-Hull, przedstawiciela Dyrektora Generalnego do spraw Środowiska Komisji Europejskiej z Brukseli, transmitowana na żywo na stronie Targów Kielce, która spotkała się z dużym zainteresowaniem wystawców.

Ciekawym punktem programu targów były także trzy duże wydarzenia współorganizowane przez redakcję dwumiesięcznika GLOBEnergiaIV Forum Energii Wiatru, V Forum Pomp Ciepła oraz Forum Solar+ oraz cieszące się dużym odzewem seminarium „Samochód elektryczny w infrastrukturze gminy„ podczas którego zaprezentowane zostaną pojazdy elektryczne Elipsa 1 oraz Elipsa 2 z ZNTK Radom.

Wystawcy, którzy przyjechali  na ENEX do Targów Kielce mieli możliwość prezentacji maszyn oraz urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych, najnowszych technologii systemowych, armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem, promienników ciepła, kotłowni opalanych biomasą oraz pojazdów na biopaliwo.

Stoiska targowe jak co roku wypełnił najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją istniejących.

 

Więcej informacji: www.targikielce.pl

Źródło: Targi Kielce