Po raz drugi targi RENEXPO® Poland zaprezentowały w Warszawie w dniach 17–18.10.2012 koncepcje i produkty z zakresu energii odnawialnych i efektywności energetycznej.

 

Blisko 3600 odwiedzających zasięgnęło informacji u około 95 wystawców o najnowszych produktach, technologiach i usługach. Zainteresowanie polskim rynkiem odnawialnych źródeł energii jest ogromne, a prace nad nową ustawą dobiegają końca, co także podkreślił Minister Mieczysław Kasprzak w swojej mowie w trakcie otwarcia targów. „Planowany rozwój energii odnawialnych wywołał w branży atmosferę przełomu. Było to wyraźnie odczuwalne u odwiedzających, wystawców oraz na konferencjach” – poinformowała kierowniczka projektu Avena Gall-Tamas.

 

Odwiedzający targi oraz uczestnicy konferencji zasięgali informacji na takie tematy, jak fotowoltaika, bioenergia, pompy ciepła, energetyka wodna czy mobilność elektryczna. Na siedmiu konferencjach branżowych o łącznej liczbie uczestników około 950, polskie i międzynarodowe firmy, planiści energetyczni, wykonawcy i użytkownicy, jak również naukowcy i przedstawiciele urzędów i organów państwowych zasięgali informacji o najistotniejszych zagadnieniach odnawialnych źródeł energii. W forach branżowych uczestniczyło łącznie około 360 osób.
Branża fotowoltaiki spotkała się w ramach 2. konferencji dotyczącej tego zagadnienia. Dr Stanisław M. Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, oświadczył: „Kluczowym krokiem do rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce są odpowiednie rozwiązania prawne zawarte w obecnie negocjowanym projekcie ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii”.

 

Kongres branżowy na temat pomp ciepła, zorganizowany przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC, zgromadził wielu specjalistów. Także na forum biogazowym, które odbyło się we współpracy z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, niemal wszystkie miejsca w sali konferencyjnej zostały zajęte.

 

Polscy i zagraniczni goście RENEXPO® Poland skorzystali też z licznych możliwości, by nawiązać nowe kontakty handlowe, na przykład przy spotkaniach kooperacyjnych czy tez Kolacji Profesjonalistów OZE. Na tym uroczystym zakończeniu pierwszego dnia targów przyznane zostały po raz pierwszy Puchary RENEXPO Poland. W kategorii osobowość branży zwyciężył dr Stanisław M. Pietruszko. W kategorii innowacyjna technologia na RENEXPO® Poland zwyciężyły czeska firma Solartec oraz NIBE Biawar. Nagrody były przyzna wane po raz pierwszy, jednak pomysł został przyjęty z dużym zainteresowaniem.

 

Targi RENEXPO® Poland przerosły wszelkie nasze oczekiwania, a w przyszłym roku jeszcze się znacznie rozwiną. Zdecydowana większość wystawców już zapowiedziała ponowny udział, niektórzy zgłosili też chęć zajęcia większej powierzchni wystawczej. Już teraz zaczynamy z radością pracować nad RENEXPO® Poland 2013!” – mówi PR Manager Małgorzata Bartkowski. Następne targi RENEXPO® Poland odbędą się w dniach 16–17 października 2013 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

 

 

Bliższe informacje znajdą Państwo na stronie: www.renexpo-warsaw.com.

 

Źródło: REECO Sp. z o. o