Drewniane drzwi swoimi parametrami cieplnymi gwarantują niskie zużycie energii, ponieważ ich termoizolacyjność wynosi nawet 0,58 W/m2K – to nie tylko oszczędność, ale właśnie dbałość o środowisko, ponieważ przez drzwi i okna tracimy nawet 35 proc. energii cieplnej. Troszcząc się o wysokość rachunków za ogrzewanie należy zamontować drzwi zewnętrzne o Ud nie większym niż 1,3 W/(m2K) – od 1 stycznia 2017 będzie to obowiązkowe.

Drzwi drewniane idealnie nadają się do domów pasywnych, które wyróżniają się niskim zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania – poniżej 15 kWh/(m²·rok) – przykładowo ogrzewanie takiego budynku o powierzchni mieszkalnej 150 m2 może kosztować mniej niż 400 zł za cały rok. Warto sprawdzić, czy producent drzwi spełnia te standardy. Przeszklenia z trzyszybowym pakietem stanowią barierę dla zimna i mrozów. Mogą być wypełnione argonem skutecznie zabezpieczającym przed oddziaływaniem niskich temperatur. Dodatkowo skrzydło grubości 90 mm nie tylko wycisza wnętrze pomieszczenia, ale również gwarantuje doskonałe właściwości cieplne drzwi.

Warto pamiętać o zabezpieczeniu pod drzwiami progu, przez który ucieka najwięcej ciepła. Prawidłowo osadzone i zabezpieczone drzwi ochronią Twój dom przed niekorzystnym działaniem mostków termicznych. Ciepły wiatrołap w domu i niewychłodzone ubrania to niewątpliwy atut w czasie mrozów!

Drzwi ekologiczne to drzwi nie tylko wykonane z naturalnego surowca i w naturalny sposób, ale po prostu ciepłe, które pozwolą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wiedzą o tym Ambasadorzy Budownictwa Pasywnego oferując produkty o doskonałych i sprawdzonych parametrach. Ambasadorzy Budownictwa Pasywnego to grupa firm z różnych sektorów branży budowlanej, które wprowadzają na Polski rynek innowacje w postaci komponentów i systemów budowlanych zalecanych do stosowania w budynkach pasywnych według najwyższych standardów opracowanych przez Passivhaus Institut Darmstadt w Niemczech.

Masz wybór! Otaczaj się naturalnymi surowcami ze względu na zdrowie – swoje, swoich najbliższych i swojego otoczenia. Zdrowie zaczyna się w domu, a świadome podejście ekologiczne w dzisiejszych czasach to nie tylko moda, ale po prostu nasz obowiązek.

Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna