Panasonic zaprezentował zaktualizowany zestaw służący do łączenia jednostek zewnętrznych z wymiennikami ciepła w centralach wentylacyjnych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o obiektach komercyjnych, takich jak hotele, biura, serwerownie oraz wszelkich dużych budynkach wymagających kontroli jakości powietrza.

Zestaw może być podłączony do wielu interfejsów umożliwiających dopasowanie wydajności agregatów do zapotrzebowania centrali wentylacyjnej. Można go zintegrować z jednostkami w zakresie mocy od 16 do 56 kW. Kontrola układu odbywa się za pomocą sygnału napięciowego 0-10 V w zakresie od 40 do 120 proc. w krokach 5-procentowych. Możliwe jest też sterowanie z poziomu systemu zarządzania inteligentnym budynkiem.
Zestaw przyłączeniowy jest prosty i elastyczny w instalacji, ma wbudowany sterownik, co pozwala zredukować czas potrzebny na jego instalację. Z kolei sama szafka sterująca spełnia standard IP65, co oznacza, że jest odporna na wnikanie pyłu oraz strumienie wody, dzięki czemu może zostać umieszczona także na zewnątrz.
Ponadto jest on kompatybilny z oprogramowaniem AutoCAD i umożliwia importowanie istniejących rysunków. Nowy zestaw jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów w sugerowanej cenie od 4800 zł netto.
 
Źródło: Panasonic