Dnia 14 marca 2010 roku odbędzie się spotkanie na którym eksperci Urzędu Regulacji Energetyki informować będą jak zmienić sprzedawcę energii, jak „rozszyfrować” fakturę za energię elektryczną i jak rozwiązać wiele innych istotnych dla odbiorców kwestii. Spotkanie będzie miało miejsce w „Złotych Tarasach”, przy ul. Złotej 59 w Warszawie, w w godz. 13.00 – 18.00.

 Okazją do rozmowy na temat praw odbiorcy energii będą Targi Wiedzy Konsumenckiej organizowane po raz pierwszy z udziałem URE przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich i PKPP Lewiatana – w ramach Światowego Dnia Praw Konsumenta.

 Hasło tegorocznej edycji Targów – Bądź świadomym konsumentem, bądź odpowiedzialnym przedsiębiorcą – poznaj swoje prawa i obowiązki! – podkreśla charakter wydarzenia – spotkania trzech środowisk: konsumentów, organizacji konsumenckich i przedsiębiorców oraz daje szansę przedstawienia organizacji i instytucji działających na rzecz praw konsumenta.Na pytania Gości Światowego Dnia Praw Konsumenta odpowiedzą m.in. eksperci URE: Jacek Bełkowski – Rzecznik Odbiorców Paliw i Energii, Anna Bednarska z Departamentu Promowania Konkurencji URE, Kinga Węgrzyn z Oddziału Centralnego Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie.

 Ekspertów URE spotkacie Państwo na I piętrze galerii w godz. 13.00 – 18.00. Światowy Dzień Praw Konsumenta w „Złotych Tarasach” poprowadzi dziennikarka TVP – Iwona Schymalla.

 Oprócz Urzędu Regulacji Energetyki w Targach Wiedzy Konsumenckiej wezmą udział m.in. przedstawiciele Urzędu OchronyKonkurencji i Konsumentów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej (wspólne stoisko z URE), Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Ubezpieczonych, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, Federacji Konsumentów oraz Inspekcji Handlowej.Targi Wiedzy Konsumenckiej organizują wspólnie Stowarzyszenie Konsumentów Polskich oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Źródło: www.ure.gov.pl