Energooszczędne i inteligentne budynki to przyszłość! Udowodniła to premierowa edycja Targów Modernizacji Budynków w Krakowie, zorganizowana pod koniec listopada.

Przez dwa dni w stolicy Małopolski królowała tematyka inteligentnych budynków. Pod lupę wzięto taką tematykę jak: termomodernizacja, termoizolacja, budownictwo pasywne, niemal zero-energetyczne, efektywność energetyczną. Wystawcy prezentowali materiały i rozwiązania, które niewątpliwie stanowią przyszłość budownictwa. 

 

 

Targi Modernizacji Budynków w Krakowie to specjalistyczna impreza targowa, będąca platformą spotkań producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych – inwestorów z fachowcami oraz właścicieli nieruchomości z wykonawcami. Oprócz produktów na Targach prezentowano także usługi.

 

Unikatowa wiedza ekspertów

Patronem merytorycznym premierowej edycji Targów był Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. Opracowany we współpracy z ekspertami Instytutu program seminaryjny obejmował zagadnienia z dziedziny technologii energooszczędnej, pasywnej oraz termomodernizacji. Uczestniczyli w nim przedstawiciele instytucji specjalistycznych, środowiska naukowego, branżowi specjaliści oraz praktycy z bogatym doświadczeniem.

 

Przyznam, że nieco ryzykowaliśmy obecnością na pierwszej edycji Targów podejmujących tematykę modernizacji istniejących budynków. Wierzę, że te Targi przyniosą wiele korzyści nie tylko Małopolsce, ale także innym dużym miastom w Polsce. Widzimy duże zainteresowanie zwiedzających. Prelekcje z udziałem naszych ekspertów przyciągnęły więcej osób niż się spodziewaliśmy. Targi są bardzo treściwe i rozwojowe, dlatego z chęcią włączymy się w organizację II edycji tego wydarzenia – deklarował Łukasz Krzysztoń z Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego.

 

Podczas Targów odbyły się dwie debaty, które podejmowały tematykę rozwoju budownictwa pasywnego w Polsce i Europie. W roli eksperta wystąpił Günter Schlagowski.

 

Jego obecność zagwarantowała wysoki poziom merytoryczny dyskusji. Budownictwo energooszczędne to niezwykle ciekawy temat ściśle związany z kierunkiem naszych studiów. Dlatego warto było przyjść i poznać nowe technologie – mówiła Agnieszka Paryś z Politechniki Krakowskiej.

 

  targi1  

 

Perfekcyjnie nowoczesne dachy

Duże zainteresowanie wzbudził też Pokaz Sztuki Dekarskiej „Dobra Firma Dekarska”. Eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy prezentowali różne technologie krycia dachów, m.in. dachówką ceramiczną, papą, a także wszystkie możliwe akcesoria dachowe – począwszy od okien połaciowych, poprzez rynny, folie dachowe, po stopnie kominiarskie i płotki przeciwśniegowe.

 targi2

 

 

– Każdy mógł przyjść, dotknąć, wziąć narzędzia i samemu spróbować jak wykonuje się dach. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że odwiedziło nas tak dużo osób. Gościliśmy wielu właścicieli nieruchomości, architektów, a także uczniów. Staraliśmy się zaprezentować pełen wachlarz alternatywnych rozwiązań dla dachów wykonanych ze starych, ciężkich materiałów – mówił Marek Tynka prezes Małopolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

 

Targi trafiły w potrzeby

 

– Cieszymy się, że nowe wydarzenie w kalendarzu spotkań targowych spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony wystawców i zwiedzających. To impreza, podczas której można poznać wszystko, co łączy się z tematyką inteligentnych budynków. Dzięki bogatej ofercie wystawców oraz ciekawym wykładom nasi goście mogli poznać najnowsze trendy w budownictwie oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat modernizacji, materiałów oraz technik wykonywania prac remontowych. Z pewnością wsłuchamy się w opinie uczestników i dołożymy wszelkich starań, aby druga edycja była ciekawsza i jeszcze bardziej udana – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

 

 

Źródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.