Tynki kwarcowe produkowane są na bazie najwyższej jakości żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych kruszyw kwarcowych o grubości ziarna od 0,1 do 1,2 mm. Produkt może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków jako ciekawa alternatywa dla klasycznych tynków cienkowarstwowych.

Nowoczesny materiał – nowoczesna aplikacja

Materiał ten może być nanoszony w sposób klasyczny – przy pomocy tzw. pac, przy czym właśnie ze względu na obecność ziaren kruszywa należy dobrać grubość nakładanej warstwy do ich wymiarów. Coraz częściej pojawiają się jednak produkty, jak np. kolekcja Francesco Guardi firmy LAKMA, które dedykowane są do aplikacji za pomocą metody natryskowej. Gwarantuje to wykonawcy dużą oszczędność czasu pracy. Dzięki zastosowaniu tej metody możemy w łatwy sposób dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, utrzymując wysoką wydajność materiału.

Trwałość i estetyka

Tynk kwarcowy nadaje się do wykonywania trwałych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na elewacjach budynków jedno i wielorodzinnych. Dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym oraz odporności na zmienne czynniki atmosferyczne, świetnie sprawdza się jako wykończenie w metodzie lekkiej mokrej.

Materiał ten możemy również wykorzystać do ozdabiania fragmentów elewacji, ścian balkonów lub powierzchni ogrodzeń betonowych. Doskonale sprawdza się również we wnętrzach oraz w miejscach szczególnie obciążonych użytkowo, jak np. cokoły, korytarze czy klatki schodowe, także w pomieszczeniach użytku publicznego jak szkoły, urzędy czy przychodnie.

Do wyboru, do koloru?

Jak już wspomnieliśmy – wybór kolorów w tym przypadku jest bardzo szeroki. Z  jednej strony możemy zdecydować się na barwy typu naturalnego, które odzwierciedlają efekty zbliżone do kamieni naturalnie występujących w przyrodzie – granitów, marmurów czy piaskowców. Przykładem mogą być tutaj kolekcje Natural lub Barwy Ziemi z wspomnianej już serii Francesco Guardi. Natomiast inwestor, który lubi zabłysnąć, może zdecydować się na linie kolorystyczne złożone z kontrastowych barw, np. w stylu kolekcji Extreme. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać jeszcze więcej blasku elewacji poprzez włączenie do nakładanej masy płatków miki.

Wykorzystując tynki kwarcowe bez problemu osiągniemy wymarzony efekt. Co najważniejsze z punktu widzenia jakości, posiadający stosowne atesty i aprobaty tynk, będzie cieszył nasze oko przed długie lata.

LAKMA SAT

Ekologiczna i nowoczesna chemia budowlana