Wbrew pozorom, usługa montażu rekuperacji wymaga doświadczenia, wiedzy i staranności. Dopiero połączenie tych cech z wysokiej jakości urządzeniami i materiałami wentylacyjnymi, jest w stanie zapewnić oczekiwane zyski energetyczne i komfort klimatyczny.

 
 
Z tego też powodu prosimy nie podejmować żadnych pochopnych działań związanych ze zleceniem montażu rekuperacji. Szczególnie wtedy, jak najważniejszym atutem takiej oferty, pozostaje stosunkowo niska cena.
 
 
Efektywny system wentylacji (rekuperacji), z dobrej jakości rekuperatorem i porządnym systemem instalacyjnym, nie może kosztować 5-7 tysięcy złotych. Prędzej czy później okaże się, że całość kwoty, która wydawała się atrakcyjna – została wyrzucona w błoto.
 
Warto zwrócić także uwagę na pozostałe elementy współpracy:
-przejrzystą umowę,
-rozłożenie płatności na raty związane z poszczególnymi etapami realizacji prac,
-projekt systemu rekuperacji (na papierze!),
-możliwość serwisowania rekuperatora w Polsce,
-ceny filtrów
-dostępność usług późniejszego serwisowania systemu.
 
Bardzo ważny jest również rodzaj samej instalacji: czy na pewno wykonana ona zostanie z materiałów dedykowanych dla przesyłu powietrza? Czy zostanie zaizolowana i właściwie osadzona? Czy da się wyczyścić za 15-20 lat?
Nie brakuje przypadków, w których klienci zgłaszają się o pomoc już po wykonaniu pierwszego etapu prac „fachowca”. Inwestorzy są już niestety po poniesieniu znacznych kosztów. Ich niepokój wzbudza niechlujstwo wykonawcze, opieszałość, brak znajomości elementarnych zasad montażu, a często również brak kontaktu po wpłacie pierwszej zaliczki.