Viessmann wspiera swoich Klientów, oferując profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy – począwszy od wyboru systemu grzewczego, poprzez jego zakup, aż po długoletnią eksploatację.

Viessmann rozumie złożoność potrzeb Klientów, dlatego utworzył Serwis firmy Viessmann, który zapewnia szybkie rozwiązywanie problemów oraz szyte na miarę programy zapewniające bezproblemowe funkcjonowanie naszych urządzeń.

Dlaczego warto robić przeglądy serwisowe?

Regularna konserwacja wydłuża okres użytkowania instalacji grzewczej i zapewnia jej bezpieczne i bezawaryjne działanie. Tylko w taki sposób zastosowana energia będzie wykorzystana efektywnie i przy niskiej emisji substancji szkodliwych. Pozwala to chronić środowisko naturalne i zaoszczędzić na kosztach ogrzewania – i to przy niezmienionym komforcie ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę.

Regularna konserwacja zapewnia efektywne zużycie energii – co z kolei przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego i pozwala na zaoszczędzenie kosztów ogrzewania. Kocioł grzewczy, palnik i układ regulacji tworzą podobny system, jakim jest na przykład silnik samochodu. Gdyby Państwa samochód miał za sobą takie same okresy eksploatacji jak kocioł grzewczy, to rocznie przejeżdżał by 100000 kilometrów. Przy czym dla każdego posiadacza samochodu osobowego jest oczywiste, że w regularnych odstępach czasu pojazd należy poddawać odpowiedniej konserwacji. Dlatego Państwa instalacja grzewcza, podobnie jak i samochód, musi być konserwowana co najmniej raz w roku.

Czy wiesz, że!

Ponad pięć milionów instalacji grzewczych w ogóle nie jest poddawanych konserwacji, względnie tylko w przypadku reklamacji.

Regularna konserwacja instalacji grzewczych i instalacji służących do podgrzewania wody użytkowej jest jednak mocno zalecana. Konserwacja musi być wykonywana przez specjalistę – to znaczy, że zadanie utrzymywania urządzeń w dobrym stanie najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, która zajmuje się Państwa instalacją grzewczą, ponieważ specjalista z obsługi serwisowej standardowo dokonuje sprawdzenia wszystkich komponentów systemowych pod kątem występowania ewentualnych zanieczyszczeń lub zużycia. Do jego zadań należy także kontrola funkcji ważnych dla bezpieczeństwa eksploatacji jak również funkcji związanych z techniką regulacji.

Zaleca się dokonywanie corocznego przeglądu instalacji na podstawie umowy serwisowej, ponieważ ostatecznie pozwala to na oszczędności kosztów – nie tylko z dzięki lepszej sprawności urządzeń – awaria instalacji grzewczej jest dla jej użytkownika najczęściej o wiele droższa niż profilaktyczna konserwacja.

Przegląd zalet regularnej konserwacji

  • Lepsza sprawność i wydłużony czas użytkowania instalacji grzewczej w połączeniu z większym bezpieczeństwem eksploatacji
  • Oszczędność na kosztach ogrzewania i oszczędność zasobów naturalnych dzięki efektywnemu wykorzystywaniu zastosowanej energii (eksperci podają, że możliwy potencjał oszczędności w tym zakresie wynosi około 5 do 7%)
  • Utrzymujący się na niezmienionym poziomie wysoki komfort ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę
  • Wytwarzanie ciepła przy mniejszej emisji CO2 dzięki oszczędnej i przyjaznej dla środowiska eksploatacji.

Serwis – jak to robić profesjonalnie?

Wyznacznikiem wartości marki jest umiejętność dostosowania oferty do aktualnych oraz przyszłych potrzeb swoich Klientów. Firma Viessmann stawia sobie za cel kompleksową ich obsługę.
Serwis firmy Viessmann to rozbudowana sieć wsparcia oferowanego przez profesjonalistów oraz ogromne zaplecze techniczno – serwisowe. We wszystkich ośrodkach pracują technicy przeszkoleni przez Viessmann. Wszystkie centra serwisowe są regularnie kontrolowane i poddawane certyfikacji.

Usługi Serwisu umożliwiają klientom Viessmann efektywną eksploatację urządzeń, wczesne wykrywanie symptomów problemów i usuwanie potencjalnych źródeł awarii, a jeśli do nich dojdzie – szybkie przywracanie urządzeń do pełnej sprawności.Fachowcy są do Państwa stałej dyspozycji i oferują szeroki zakres pomocy!

Infolinia serwisowa

Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i instalatorów oraz serwisantów.

Jeśli masz problem ze swoim urządzeniem, nie wahaj się skontaktować z konsultantem pod numerem telefonu:
801 080 124
801 081 999

Specjalnie przeszkoleni konsultanci Infolinii mają gruntowną wiedzę dotyczącą budowy, mechanizmów działania oraz użytkowania urządzeń grzewczych Viessmann. Dzięki temu można liczyć na szybką i fachową poradę.

Naprawa u klienta

W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd do Państwa, w jak najkrótszym czasie. Serwisant pojawia się u Klienta nie później, niż 24 godziny od zgłoszenia problemu. Szczegółowe warunki zależą od produktu oraz uwarunkowań geograficznych.

Partnerzy serwisowi

Korzystając z Viessmann Serwis w prosty sposób odnajdziesz namiar do Autoryzowanego Partnera Serwisowego firmy Viessmann w swojej okolicy.

Serwis Online

Czy szukałeś już potrzebnych informacji na stronie viessmann-serwis.pl ? Jeżeli nie, zachęcamy do skorzystania z narzędzi wchodzących w skład Serwisu Online Viessmann Serwis.

 

Statystycznie, zadbane urządzenia grzewcze potrafią funkcjonować przez dziesiątki lat praktycznie nie ulegając procesom zużycia. Jedyne, co trzeba zrobić to zadbać o ich regularne przeglądy i konserwacje.

Skąd mogą wziąć się problemy z działaniem kotła grzewczego?

Do kotła dostają się zanieczyszczenia, które następnie osadzają się na palniku i wymienniku ciepła, a tym samym pogarszają jakość procesu spalania. Nawet gdy nam się wydaje, że nasze urządzenie pracuje normalnie, da się zaobserwować, że zużywa coraz więcej paliwa i tym samym wzrastają nam koszty ogrzewania. Zanieczyszczenie kotła oraz wyższa temperatura spalania, narażają wszystkie jego elementy na szybsze niszczenie.
Najlepszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji są regularne przeglądy podzespołów kotła oraz ich konserwacja.

Już dziś przygotuj swoją instalację do nowego sezonu! Umów się na przegląd kotła i otrzymaj oficjalne gadżety MŚ 2018 w piłce nożnej!

Masz kocioł grzewczy firmy Viessmann? Dobrze się składa! Umawiając się na przegląd instalacji w sezonie letnim, nie tylko zaoszczędzisz swój czas i zadbasz o bezpieczeństwo, otrzymasz również nagrodę w postaci oficjalnej piłki nożnej MŚ 2018 w piłce nożnej lub PowerBank.
Kibicujesz? Lepiej się pośpiesz – nagrody gwarantowane tylko dla pierwszych 200 osób, które zgłoszą się na przegląd.

Warunkiem uczestnictwa w promocji jest wypełnienie formularza na stronie internetowej przeglad.viessmann-serwis.pl

Po wysłaniu formularza, konsultant Viessmann zadzwoni do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu przeglądu.

Promocja obowiązuje w terminie: 12.06.2018 – 31.08.2018
Więcej informacji o promocji znaleźć można na stronie www.viessmann.pl oraz u partnerów firmy Viessmann.

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych